KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

680 – lecie lokacji Reszla

Tegoroczne obchody święta miasta rozpoczęła w dniu 14 lipca 2017 r. Uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Reszlu. Po odśpiewaniu przez zgromadzonych hymnu państwowego, Przewodnicząca Rady Miejskiej, pani Beata Subocz, powitała przybyłych gości i przedstawiła porządek sesji. Następnie głos zabrał Burmistrz Reszla , pan Marek Janiszewski, który podsumował dotychczasowe dokonania i poinformował o dalszych planach rozwoju Reszla. Podziękował za współpracę i wsparcie oraz złożył zebranym życzenia. Po Gospodarzu miasta głos zabrał prof. Tadeusz Rawa, autor książki „Reszel 1337-2017”, który przedstawił historię naszego miasta.

Po tym bardzo ciekawym wykładzie głos zabierali kolejno zaproszeni goście: Poseł na Sejm , pan Andrzej Maciejewski, Radny Sejmiku Województwa, pan Ryszard Kawczyński, Starosta Kętrzyński, pan Ryszard Niedziółka, Burmistrz Kętrzyna, pan Krzysztof Hećman, Starosta Jaszun, pani Zofia Griaznowa, Prezes Mebelplastu, pan Marek Nowogrodzki, Ojciec Superior Aleksander Jacyniak, Poseł na Sejm, pan Jerzy Antoni Gosiewski.

Kolejnym punktem porządku obrad było nadanie Tytułu Honorowego Obywatelstwa Reszla Pani Danucie Konopnickiej, która zabrała głos i podziękowała za to wyróżnienie. W dalszej części Sesji Przewodnicząca Rady Miejskiej, pani Beata Subocz, przedstawiła osoby i instytucje odznaczone w 2017. roku medalem honorowym „ Zasłużonym - Reszel”, są to: pan Artur Leonard Galicki, pan Piotr Fryderyk Strzyżewski oraz Przedsiębiorstwo Młynomag. Aktu dekoracji dokonali Burmistrz Reszla wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej, po czym przyszedł czas na podziękowania i wspólne odśpiewanie „ Plurimos annos”. Burmistrz Reszla i Przewodnicząca Rady Miejskiej podziękowali panu prof. Tadeuszowi Rawie za napisanie książki „Reszel 1337 – 2017”. Na zakończenie zebrani wysłuchali krótkiego koncertu klawesynowego w wykonaniu dr Tomasz Głuchowskiego z Wrocławia.

Z okazji 680-ej rocznicy lokacji Reszla zorganizowano szereg imprez towarzyszących:

  • Koncert „Śpiewać Każdy Może”, w którym zaprezentowali się uczestnicy warsztatów organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Reszlu. Na scenie wystąpiło wielu wspaniałych wykonawców - solistów i zespołów.
  • Po ŚKM scenę opanowała muzyka disco polo w wykonaniu zespołu Power Play. Członkowie zespołu nawiązali świetny kontakt z publicznością zachęcając ją do wspólnej zabawy.
  • Na zakończenie tego pełnego wrażeń dnia mogliśmy bawić się z Dj Babą.

Sobota, 15 lipca 2017 r. 

  • II Warmiński Bieg Uliczny- po raz drugi Reszlem zawładnęli biegacze z całego kraju. Zawodnicy, w ramach dwu kategorii, w duchu fair play zmagali się z trasą prowadzącą ulicami miasta. Mimo trudnej trasy, uczestnicy byli bardzo zadowoleni.
  • W tym samym czasie miał miejsce plener malarski Artystycznej Rezerwy Twórczej Grupa A*R*T UWM w Olsztynie.
  • Kolejnym punktem tego dnia był koncert klawesynowy w wykonaniu dr Tomasza Głuchowskiego.

Niedziela, 16 lipca 2017 r.

  • W kościele p.w. Św. Ap. Piotra i Pawła odprawiona została uroczysta Eucharystia w intencji Miasta i Gminy Reszel , mszę świętą odprawił ks. kan. Krzysztof Bumbul.
  • O godz. 1200 rozpoczęły się Ogólnopolskie Zawody Motocrossowe, podczas których Burmistrz Reszla wręczył panu Janowi Nowickiemu nagrodę za zasługi w dziedzinie sportu, w szczególności za organizowanie od 40. lat tych zawodów.

GALERIA ZDJĘĆ

Dodatkowe informacje