Drogi Mieszkańcu Gminy!

Z przyjemnością informujemy, że Gmina Reszel przystąpiła do opracowania Planu Gospodarki Niskoemisyjnej.

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej jest dokumentem strategicznym mającym na celu wskazanie możliwości zrównoważonego energetycznie i ekologicznie rozwoju gminy. Plan pozwoli określić kierunki działań zmierzających do osiągnięcia celów pakietu klimatyczno-energetycznego, którego głównymi założeniami są: zwiększanie udziału energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, zwiększenie efektywności energetycznej oraz poprawa jakości powietrza w gminie.

WIECEJ

Szukaliśmy partnerów – znaleźliśmy przyjaciół

W dniach 24-27 sierpnia 2017 r. gościliśmy w Reszlu delegację z miasta partnerskiego Asbeck w Niemczech.

Partnerstwo naszych gmin podpisane zostało w 2010 roku i od tego czasu nasza współpraca przebiega bardzo dynamicznie i prężnie. Podczas gdy na początku poznawaliśmy się wzajemnie, wymienialiśmy doświadczenia, pokazywaliśmy walory, gdzieś w tle zawiązywały się bliższe znajomości, które z czasem przekształciły się w trwałe przyjaźnie.

W skład 40 osobowej grupy naszych gości aż 30 osób to członkowie orkiestry dętej, która uczestniczyła w reszelskim święcie plonów – Dożynkach.
W czasie pobytu goście zwiedzali nasze miasto i jego okolice, Świętą Lipkę, Gierłoż.

Podczas spotkania w Urzędzie Gminy Burmistrz Reszla Pan Marek Janiszewski opowiadał o mieście i jego historii, naszej gminie i samorządzie.

W piątek 25 sierpnia na zamkowym dziedzińcu mogliśmy wysłuchać koncertu w wykonaniu naszych gości. Punktem kulminacyjnym pobytu były Dożynki, gminne, gdzie mieszkańcy zaprzyjaźnionego Asbeck uczestniczyli najpierw w korowodzie dożynkowym a następnie dali pokaz swych umiejętności podczas występów na scenie amfiteatru.

Serdecznie dziękujemy za wizytę i wspólne świętowanie. Do zobaczenia podczas kolejnego spotkania.

Dodatkowe informacje