KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Środowiskowy Dom Samopomocy rozpoczął działalność

osrodek_sds_miniaturkaW poniedziałek 2 marca br. rozpoczął działalność Środowiskowość Dom Samopomocy. W pięknie wyremontowanych i doskonale wyposażonych pomieszczeniach przy ul. Podzamcze rozpoczęły się zajęcie z zakwalifikowanymi osobami niepełnosprawnymi, pod czujnym okiem opiekunów - instruktorów terapeutów. Uczestnicy dowożeni są do ŚDS specjalnie przystosowanym busem z terenu gminy Reszel.


 Jak poinformowała nas kierownik ośrodka - pani Joanna Friedrichsen każdy z uczestników ma wyznaczony zakres czynności na dany dzień. Uczestnicy wykonują proste czynności np. w kuchni gdzie przygotowane są posiłki czy przy sprzątaniu pomieszczeń. Prowadzone są zajęcia terapeutyczne, rehabilitacyjne, plastyczne itp. Najważniejsze, że na wszystkich twarzach jest uśmiech a w domu panuje rodzinna atmosfera.
- Jestem szczęśliwy, że mogę na kilka godzin wyjechać z mojego mieszkania, zjeść przygotowane wspólnie posiłki, porozmawiać z innymi i miło spędzić czas – powiedział jeden z uczestników.

Dodatkowe informacje