KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Pożegnaliśmy zimę i przywitaliśmy wiosnę w Leginach

Zdjęcie_całej_grupy

„Marzanno, Marzanno,
Ty zimowa Panno,
Do wody cię wrzucamy,
Bo Wiosnę witamy! „


Z ciekawą inicjatywą do mieszkańców wsi Leginy wyszedł sołtys Grzegorz Bejnarowicz a mianowicie zorganizował spotkanie integracyjne ze zrobieniem i topieniem marzanny. W tym celu już wcześniej zebrała się grupa by skonstruować kukłę.

W sobotę spotkaliśmy się na wspólne świętowanie przy ognisku. Radości było co niemiara a najważniejsze ,że spotkało się kilka pokoleń razem,bo były dzieci, młodzież, rodzice i dziadkowie.
(Topienie Marzanny to wywodzący się z pogańskich obrządków zwyczaj przepędzania zimy. Coroczny obrządek związany jest z nadejściem pierwszego dnia kalendarzowej wiosny, który przypada 21. marca. Marzanna –słomiana kukła symbolizująca Zimę – jest palona a następnie topiona w pobliskiej rzece. Obecnie tradycja topienia Marzanny ma charakter zabawy).
Wszyscy bawili się wspaniale i podjęli kolejne wyzwanie ,że w kolejną sobotę spotkają się na wspólnym sprzątaniu wsi. Brawo mieszkańcy bo tak tworzy się wspólnotę. Robicie to dla siebie by żyło się Wam piękniej i weselej. Wszystkim współtwórcom tego przedsięwzięcia dedykujemy ten wierszyk, którym pożegnaliśmy zimę i przywitaliśmy wiosnę .

Utopimy Marzannę szkaradną.
niech z nią troski zimowe przepadną.
Już zrobione wiosenne porządki,
sprzątnęliśmy wszystkie kątki.
Jeszcze chłodno, jeszcze błoto na razie,
lecz na wierzbach widziałam dziś bazie.
A wczoraj widziałam przebiśnieg,
wkrótce pierwsze rozwiną się liście.
Chodźmy, chodźmy Marzannę wyrzucić!
Niech śnieg z mrozem już nie wróci.
Pójdziemy wesoło ze śpiewem radosnym
bo dziś musimy poszukać wiosny.
Weźmy się za ręce, gdy wiosnę spotkamy.
niech widzi jak ładnie chodzimy parami.

@Organizatorzy z Legin

 

Dodatkowe informacje