KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Seniorzy w Muzeum Przyrody w Olsztynie.

W piątek 24.04 reszelscy seniorzy wybrali się na wycieczkę do Olsztyńskiego Muzeum Przyrody w ramach projektu realizowanego w Miejskim Ośrodku Kultury w Reszlu ,, Poznać i pokochać co w trawie piszczy''. Projekt realizowany był przez 5 tygodni, a o bioróżnorodności. Reszelakom opowiadała biolog Mirosława Wielogórska.


 Podczas zwiedzania muzeum o zwierzętach , które można spotkać na terenie Warmii i Mazur opowiadał kierownik oddziału Marian Szymkiewicz. Wszyscy uczestnicy wycieczki z ciekawością słuchali o florze i faunie naszego województwa a także zadawali wiele nurtujących ich pytań, na które z przyjemnością odpowiadał przewodnik. Dowiedzieli się też ciekawostki ,która pochodzi z ostatnich dni. Mianowicie w Reszlu odbyło się liczenie gawronów i okazało się ,że największa ich populacja jest właśnie u nas w Reszlu ( 911 par gniazdujących) oraz Nidzicy. Seniorzy wykazali się dużą wiedzą przyrodniczą na którą szczególną uwagę zwrócił sam dyrektor muzeum. Wyrażając zdanie ,że chętnie z nimi jeszcze się spotka i wymieni wiedzę .Seniorzy zadeklarowali chęć wzięcia udziału w kolejnych tego typu spotkaniach.

 

 

@Foto i tekst: Marta Jałoszewska

Dodatkowe informacje