KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

XXI Sejm Dzieci i Młodzieży

LOGO CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJRozpoczęła się rekrutacja do XXI sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży!
Czy w centrum miasta my i inni młodzi mamy gdzie spędzać czas po szkole? Czy są w naszej okolicy miejsca, w których nikt nie spaceruje?
Czy bycie rowerzystą i rowerzystką w naszej miejscowości lub wsi jest przyjemne i bezpieczne? –takie i inne pytania zadadzą sobie tegoroczni uczestnicy i uczestniczki Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Czytaj więcej...

Środowiskowy Dom Samopomocy rozpoczął działalność

osrodek_sds_miniaturkaW poniedziałek 2 marca br. rozpoczął działalność Środowiskowość Dom Samopomocy. W pięknie wyremontowanych i doskonale wyposażonych pomieszczeniach przy ul. Podzamcze rozpoczęły się zajęcie z zakwalifikowanymi osobami niepełnosprawnymi, pod czujnym okiem opiekunów - instruktorów terapeutów. Uczestnicy dowożeni są do ŚDS specjalnie przystosowanym busem z terenu gminy Reszel.

Czytaj więcej...

Cała Polska debatuje o kompetencjach. O rozwoju Polaków – w bibliotekach!

logo biblioteki miejskiej w reszlu

Już w najbliższą sobotę będziemy rozmawiać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Reszlu
o kompetencjach ważnych dla rozwoju zarówno osobistego i zawodowego mieszkańców, jak i całej naszej gminy.

 

Czytaj więcej...

Pożegnaliśmy zimę i przywitaliśmy wiosnę w Leginach

Zdjęcie_całej_grupy

„Marzanno, Marzanno,
Ty zimowa Panno,
Do wody cię wrzucamy,
Bo Wiosnę witamy! „


Z ciekawą inicjatywą do mieszkańców wsi Leginy wyszedł sołtys Grzegorz Bejnarowicz a mianowicie zorganizował spotkanie integracyjne ze zrobieniem i topieniem marzanny. W tym celu już wcześniej zebrała się grupa by skonstruować kukłę.

Czytaj więcej...

Kolejne spotkanie w sprawie Strategii

zdjęcie_ze_spotkania

Odbyło się kolejne spotkanie w sprawie tworzenia Strategi Rozwoju Gminy Reszel w ramach Kętrzyńskiego Obszaru Funkcjonalnego z udziałem przedstawicieli firmy Respublic sp. z o.o. pani Małgorzaty Belkiewicz i Jacka Dębczyńskiego z Warszawy.

 

Czytaj więcej...

Kwalifikacja wojskowa

ksiazeczki wojskowe

Począwszy od dnia 31 marca b.r. rusza w Powiecie Kętrzyńskim doroczna kwalifikacja wojskowa.Zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami wszyscy obywatele naszego kraju którzy ukończyli 19 lat mają obowiązek stawić się przed Powiatową Komisją Lekarską,i uzyskać odpowiednią kategorię zdrowia na potrzeby ewentualnej potrzeby obrony kraju.

Czytaj więcej...

Konsultacje Społeczne - Spotkanie

Związek Gmin „Barcja" wraz z partnerami projektu Gminą Reszel i Gminą Korsze zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących projektu dokumentu Strategia rozwoju turystyki Kętrzyńskiego Obszaru Funkcjonalnego.

Celem konsultacji jest zebranie opinii i uwag na temat przyjętych zapisów. Uwagi do dokumentu należy zgłaszać do dnia 29.04.2015r. Aby zgłosić uwagi i przedstawić opinie na temat projektu Strategii, prosimy pobrać i wypełnić zamieszczony poniżej formularz zgłaszania uwag.

Czytaj więcej...

Konsultacje Strategii Rozwoju Gminy Reszel

Szanowni Mieszkańcy!

Serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych Strategii Rozwoju Gminy Reszel.
Z dokumentem Strategii można się zapoznać i zgłosić propozycje zmian:

  • on-line:

http://cyfrowademokracja.pl/konsultacje-spoleczne/strategia-rozwoju-gminy-reszel-1
do dnia 1 maja 2015 r.

  • podczas spotkania konsultacyjnego, które odbędzie się w dniu 27.04.2015 r. w godz.

9.00-11.00 – Gmina Reszel (prowadzenie: zespół 1 ResPublic) Sala konferencyjna Urzędu Gminy w Reszlu


Strategia jest dokumentem kierunkowym będącym podstawą do podejmowania skoordynowanych działań przez władze miasta oraz wszystkich partnerów społeczno-gospodarczych, dlatego ważny jest udział w konsultacjach przedstawicieli reprezentujących różne środowiska i grupy interesów.
W przypadku pytań lub uwag prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Seniorzy w Muzeum Przyrody w Olsztynie.

W piątek 24.04 reszelscy seniorzy wybrali się na wycieczkę do Olsztyńskiego Muzeum Przyrody w ramach projektu realizowanego w Miejskim Ośrodku Kultury w Reszlu ,, Poznać i pokochać co w trawie piszczy''. Projekt realizowany był przez 5 tygodni, a o bioróżnorodności. Reszelakom opowiadała biolog Mirosława Wielogórska.


Czytaj więcej...

Kolejna reprezentantka Reszla zarysowała swój udział w Kryształowej Nucie.

Karolina Michalak reprezentowała Reszel na XI Ogólnopolskim Przeglądzie „Kryształowa Nuta” w Lidzbarku Warmińskim. Z całej Polski zakwalifikowali się najlepsi wokaliści znani już z różnych programów telewizyjnych ,śpiewający od lat a nawet występujący w różnych teatrach muzycznych.

Poziom był więc wysoki. Do finału zakwalifikowano 36 wykonawców. W takim to towarzystwie znalazła się młodziutka reszelanka a wiek uczestników to 16-35 lat i wszyscy śpiewali w jednej kategorii.

Czytaj więcej...

Dodatkowe informacje