KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedziela Cittaslow

24 września 2017 roku, po raz kolejny Reszel świętował „ Niedzielę Cittaslow” . Każdego roku w ostatnią niedzielę września, wszystkie miasta Cittaslow organizują u siebie działania w celu propagowania i upowszechniania wspólnych działań pod marką Cittaslow. 

Od godziny 14 przy pięknej pogodzie na kompleksie boisk „ Orlik” mogliśmy zapoznać się z ideą  „Cittaslow” oraz brać udział w licznych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów. Jak można się domyślić najwięcej atrakcji przygotowanych było dla najmłodszych uczestników festynu. Dmuchane zjeżdżalnie czy popcorn i wata cukrowa towarzyszyły najmłodszym od samego początku. Tuż po godzinie 14 uroczystego otwarcia dokonał pan Jerzy Bajorek Zastępca Burmistrza Reszla.

Po tym akcie na boisku stanęli najmłodsi piłkarze z naszego miasteczka, którzy zmagali się w meczach piłki nożnej. Mecze piłkarskie trwały około dwu godzin, w tym czasie obecni na festynie mogli różnorodnie spędzać czas. Jedni kibicowali najmłodszym piłkarzom, drudzy sprawdzali swoją wiedzę na temat Sieci Cittaslow w konkursie wiedzy, który przeprowadzali pracownicy Urzędu Gminy w Reszlu.

Podczas „Niedzieli Cittaslow” w Reszlu obchodzimy dzień dziedzictwa kulinarnego. Obiekty gastronomiczne posiadające certyfikat Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle wystawiły swoje stoiska promocyjne, na których było można bezpłatnie spróbować wytworzonych przez nich wyrobów.

Restauracja Rycerska – pierogi ruskie,
Szkoła Podstawowa Nr 3 – szarlotka,
Zakład Piekarski Jan i Dariusz Trzczak – wyroby cukiernicze,
Zamek Reszel Kreativ Hotel – zupa czarownicy.

Serdecznie dziękujemy za współpracę i chęć promocji Sieci Cittaslow i Dziedzictwa Kulinarnego.

W czasie eventu mogliśmy uczestniczyć w maratonie Zumba oraz w pokazach karate. 

Ważnym elementem szczególnie dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3 było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego Reszel – moje Cittaslow. Nagrody uczniom wręczył Burmistrz Reszla Marek Janiszewski.  Wszystkim nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację festynu. 

Dodatkowe informacje