KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wizyta gości z Ornety i Górowa Iławeckiego

W dniu 27 kwietnia 2018 roku, gościliśmy w Reszlu mieszkańców zaprzyjaźnionych miast - Ornety i Górowa Iławeckiego. Miasta te, podobnie jak nasze, są członkami Polskiej Sieci Miast Cittaslow.

Okazją do odwiedzenia Reszla była zorganizowana przez Urząd Marszałkowski w Olsztynie wycieczka po miastach spod znaku ślimaka. Wizyta rozpoczęła się w ratuszu, gdzie goście zostali powitani przez przedstawicieli Urzędu Gminy. Tam, przy słodkim poczęstunku, wstępnie zapoznali się z historią i dniem dzisiejszym miejsca, do którego przybyli oraz otrzymali drobne upominki. Następnie, wraz z przewodnikiem oraz pracownikami Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, udali się na zwiedzanie miasta.

W programie znalazły się:

• ratusz
• studnia i układ urbanistyczny
• kościół p.w. Św. Ap. Piotra i Pawła
• stara plebania
• lochy zamkowe i galeria.

Kolejnym etapem wycieczki był przejazd do następnego miasta Cittaslow – Rynu. Po drodze jednak uczestnicy wycieczki nie omieszkali zatrzymać się w Świętej Lipce.

W tym samym czasie z wizytą do Ornety i Górowa Iławeckiego udali się przedstawiciele naszego miasta w osobach podopiecznych Środowiskowego Domu Samoopieki.

Dziękujemy miłym gościom za odwiedziny i zapraszamy ponownie.

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

 

Dodatkowe informacje