KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Festiwal Cittaslow 2013 w Olsztynku

Już 18 maja na Warmii i Mazurach po raz czwarty odbędzie się Festiwal Cittaslow. Po Reszlu, Lidzbarku Warmińskim i Nowym Mieście Lubawskim, gospodarzem tego wydarzenia będzie Olsztynek.
To urokliwe miasteczko, obok Rynu i Lubawy jest kolejnym miastem, które w 2012 roku powiększyło sieć polskich miasteczek Cittaslow. Podczas posiedzenia Komitetu Koordynującego Międzynarodowego Stowarzyszenia Cittaslow w Kristinestad  w Finlandii, 13 kwietnia 2013, formalnie do Stowarzyszenia przystąpiła Gołdap. Festiwal Cittaslow będzie zatem doskonałą okazją do zaprezentowania rosnącego  z roku na rok potencjału Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow, która zrzesza dziewięć miejscowości z terenu Województwa Warmińsko-Mazurskiego: Biskupiec, Bisztynek, Gołdap, Lidzbark Warmiński, Lubawę, Nowe Miasto Lubawskie, Olsztynek, Reszel i Ryn oraz jedno miasto z Wielkopolski: Murowaną Goślinę. 

Podczas Festiwalu promujemy miasta członkowskie, ich lokalne rzemiosło, dziedzictwo kulturowe oraz artystyczny dorobek.

Bogaty program Festiwalu przewiduje m.in. kiermasz wyrobów rzemieślniczych  i występy zespołów muzycznych z miasteczek członkowskich Cittaslow, kiermasz żywności naturalnej i tradycyjnej, konkursy z nagrodami. Mieszkańcy Olsztynka  oraz zaproszeni goście będą mieli okazję skorzystać z bezpłatnej degustacji potraw, przygotowanej specjalnie na tę okazję przez  restauratorów – członków sieci Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle.  

Ważną częścią Festiwalu będzie zaplanowana na sobotę konferencja pt. „Cittaslow – nowe trendy rozwoju małych miasteczek w Europie oraz na świecie”  z udziałem władz Międzynarodowego Stowarzyszenia Cittaslow z Włoch.  
Jej tematyka oscylować będzie wokół nowych kryteriów certyfikacyjnych dla miast oraz nowego podejścia do ich sieciowania i zrzeszania się. Swój udział potwierdził Pan Pier Giorgio Oliveti, Sekretarz Generalny Międzynarodowego Stowarzyszenia Cittaslow z wystąpieniem na temat „Cittaslow - światowa sieć miast dobrego życia”, Pani Andrea Mearns, Wiceprzewodnicząca Cittaslow International (miasto Mold, Wielka Brytania) „Cittaslow w Europie – doświadczenia, dobre praktyki”  oraz Prof. dr hab. Krzysztof Skalski, Uniwersytet Jagielloński, członek Międzynarodowego Komitetu Naukowego Cittaslow, z przemówieniem "Cittaslow  a terytorialny wymiar strategii europejskich na lata 2014-2020".

Festiwal Cittaslow organizowany jest w ramach projektu  "Cittaslow – sieć miast Warmii Mazur i Powiśla stawiających na dobrą jakość życia" ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. Olsztynek - Festiwal Cittaslow

Bieżące informacje na stronie www.cittaslowpolska.pl


Ważne dane:

Festiwal Cittaslow organizowany jest w ramach projektu  "Cittaslow – sieć miast Warmii Mazur i Powiśla stawiających na dobrą jakość życia" ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.

Polska Krajowa Sieć Miast Cittaslow zrzesza dziewięć miejscowości z terenu Województwa Warmińsko-Mazurskiego: Biskupiec, Bisztynek, Gołdap, Lidzbark Warmiński, Lubawę, Nowe Miasto Lubawskie, Olsztynek, Reszel i Ryn oraz jedno miasto z Wielkopolski: Murowaną Goślinę.

Miasta zainteresowane ideą Cittaslow z województwa warmińsko-mazurskiego: Barczewo, Bartoszyce – Rada Miasta podjęła uchwałę ws. przystąpienia do Międzynarodowego Stowarzyszenia Cittaslow 25 lutego 2013 r. , Dobre Miasto – Rada Miasta podjęła uchwałę ws. przystąpienia do Międzynarodowego Stowarzyszenia Cittaslow 21 lutego 2013 r., Frombork, Nidzica, Orneta, Pasym, Pisz, Tolkmicko, Zalewo.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Cittaslow jest to organizacja non profit, którą tworzą  w chwili obecnej 176 miasta z 27 państw całego świata. Jej członkowie pracują nad poprawą jakości życia ich lokalnych społeczności poprzez tworzenie strategii z zakresu polityki środowiskowej i infrastrukturalnej, utrzymywanie i rozwój cech terytorium, waloryzację produkcji lokalnej, wspieranie kultury gościnności. Misją Sieci jest poprawa warunków życia mieszkańców.

Autor: Magdalena Drapała

Dodatkowe informacje