KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Relacja z warsztatów dla pretendentów w Rynie


W dniach 25-26 kwietnia 2013 r. w Rynie ( w Cittaslow od 2012 roku) odbyły się warsztaty dla pretendentów do sieci Cittaslow organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 

Udział wzięli : 

  1. Pan Jarosław Marek Słoma - Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
  2. Pani Lidia Wójtowicz -  Dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
  3. Przedstawiciel Organizatora, Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego –  Pan Stanisław Harajda, Zastępca Dyrektora Departamentu Polityki Jakości Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
  4. Prof. dr hab. Krzysztof Skalski – Uniwersytet Jagielloński, członek Międzynarodowego Komitetu Naukowego Cittaslow.
  5. dr inż. Agnieszka Jaszczak - Katedra Architektury Krajobrazu i Agroturystyki Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie.
  6. dr Urszula Kaczmarek, Instytut Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM w Poznaniu.

Oprócz przedstawicieli miast Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow z terenu Województwa Warmińsko-Mazurskiego: Rynu, Biskupca, Gołdapi, Lidzbarka Warmińskiego, Nowego Miasta Lubawskiego,  Olsztynka, Reszla oraz jednego miasta z Wielkopolski: Murowana Goślina udział w warsztatach wzięli przedstawiciele miast pretendentów i kandydatów do sieci Cittaslow z Barczewa, Dobrego Miasta, Fromborka, Tolkmicka, Pisza, Bartoszyc, Zalewa, Nidzicy, Ornety, Kalety (woj. dolnośląskie) oraz Nakło nad Notecią ( woj. kujawsko-pomorskie) .

 Podczas części warsztatowej głos zabrali :

- prof. dr hab. Krzysztof Skalski z prezentacją nt. „Nowe podejście do Cittaslow – trendy rozwoju”,

- dr inż. Agnieszka Jaszczak ( Katedra Architektury krajobrazu i Agroturystyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie)  nt. ,,Tożsamości małych miast w nowych czasach”,

- dr Urszula Kaczmarek (Instytut Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki przestrzennej, Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych im. Adama Mickiewicza w Poznaniu) nt. „ Endogeniczne czynniki rozwoju małych miast w Polsce”.

W drugim dniu warsztatów w części dyskusyjnej głos zabrał Pan Tomasz Łęcki – Burmistrz Murowanej Gośliny z bardzo ciekawą prelekcją nt. „Czy kariera Bartosza Salomona od Murowanej Gośliny do AC Milan jest dziełem przypadku”, Magdalena Drapała – podinspektor ds. organizacyjno-prawnych i Cittaslow w Reszlu nt. „Historii Reszla w Cittaslow” oraz Pan Stanisław Harajda - Zastępca Dyrektora Departamentu Polityki Jakości, który podsumował funkcjonowanie Polskiej Krajowej Sieci i opowiedział  o współpracy i planach Samorządu Województwa odnośnie Stowarzyszenia Cittaslow.

Była też kolejna okazja do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk przedstawicieli miast kandydujących i miast członkowskich.

Autor: Magdalena Drapała

Dodatkowe informacje