KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Relacja ze Święta Cittaslow

Niedziela Cittaslow

W dniu 29 września 2013 roku , Reszel po raz czwarty świętował „Niedzielę Cittaslow”. To  międzynarodowe wydarzenie w celu promocji "pojęcia" i "projektów", które stanowią rzeczywistość i ideę bycia Cittaslow. Prezydent Międzynarodowego Stowarzyszenia Cittaslow - Pan Gian Luca Marconi, ustanowił w tym celu światowy dzień Cittaslow, tzw. Cittaslow Sunday.

W tym dniu, który powtarzany jest 29 września co roku, wszystkie miasta Cittaslow organizują u siebie jedno lub więcej działań w celu propagowania i upowszechniania koncepcji wspólnych działań pod marką Cittaslow.

 „NIEDZIELA Z CITTASLOW W RESZLU” w tym roku odbyła się w duchu  ­spotkania Lubawy i Reszla – 2 miast Cittaslow na scenie Reszelskiej. Koncert miał na celu pogłębienie współpracy starego i nowego miasta Cittaslow w Polsce – w ramach Współpracy Krajowej Sieci Miast Cittaslow.

Od godziny 11 przy akompaniamencie pięknej, słonecznej pogody na Rynku Starego Miasta w Reszlu świętowaliśmy Niedzielę z Cittaslow. Najpierw odbyła się wystawa stoisk Dziedzictwa Kulinarnego Warmii Mazur i Powiśla.  Mieliśmy okazję spróbować serów z mleka krowiego Gospodarstwa Rolnego Elżbiety Symonowicz z Praslit k. Dobrego Miasta. Ponadto wystawili się: Piekarnia Cukiernia Marek Szabelski z Piecek, Ekofafma „Vitalis” ze swojskimi wędlinami oraz "Młynomag" Myszkowska, Rezanko, Stępień - Sp. J. z Młyna Grodzkiego- producent 100% naturalnej mąki.

Oprócz Dziedzictwa Kulinarnego gościliśmy Pana Zdzisława Skuzę z Gołdapi z rękodziełem swojego autorstwa oraz Pana Józefa Bogdaszewskiego z rzeźbą.
Przy stoisku promocyjnym można było się zaopatrzyć w ulotki informacyjne o Cittaslow oraz inne materiały promocyjne. Atrakcją dla dzieci było malowanie twarzy specjalnie do tego przygotowanymi farbami.
Popularnością cieszyły się zjeżdżalnie oraz basen z kulami.

Wstępu w języku włoskim dokonał konferansjer imprezy – Pan Józef Bogdaszewski. Prowadzący zapoznał uczestników festynu z programem imprezy po czym ogłosił i przeczytał regulaminy konkursów: plastycznego na „Logo Niedzieli Cittaslow,  rymowanka o ślimaku oraz konkurs wiedzy o Cittaslow. W konkursach mógł wziąć udział każdy bez ograniczenia wieku.

Oficjalnego otwarcia dokonał Pan Marek Janiszewski- Burmistrz Reszla, który przybliżył nam historie Reszla w Cittaslow, podziękował wszystkim zaangażowanym osobom w organizacje festynu i zaprosił do miłej zabawy.

Muzyczną scenę rozpoczął Koncert Folklorystycznego Zespołu Śpiewaczego RESZELANIE.

Konkurs plastyczny na „Logo Niedzieli Cittaslow” trwał do godziny 13.00.  Chętni uczestnicy mogli malować na przygotowanych podobraziach farbami plakatowymi. W konkursie wzięły udział dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Reszlu oraz młodzież z Zespołu Szkół im. M. Rataja, w Reszlu, wyróżnienia otrzymali:

- Aleksandra Flak, Ania Pawlik, Małgorzata Lemańska
- Weronika Majcher, Patrycja Łomżyńska, Martyna Rafalska
- Damian Zimny
- Kinga Kwiatkowska, Michalina Mojzych, Patrycja Bajińska
- Adam Zimny

Prace plastyczne będzie można podziwiać na żywo w Miejskiej Bibliotece  Publicznej w Reszlu.
Podczas konkursu plastycznego na stoisku Promocji Gminy Reszel można było składać autorskie rymowanki o ślimaku, wyróżnienia  w konkursie na rymowankę o ślimaku otrzymali:

- Anita Dawid
- Weronika Łomżyńska
- Dominika Bołtruczek
- Weronika Majcher, Patrycja Łomżyńska, Kinga Zubrycka
- Rita Sarosiek, Nela Graba
ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Reszlu.

Wszystkie rymowanki można zobaczyć w galerii poniżej.

Po zakończeniu konkursów artystycznych przyszedł czas na konkurs wiedzy o Cittaslow. Każdy uczestnik musiał wylosować pytanie dotyczące Międzynarodowej Sieci Cittaslow i udzielić poprawnej odpowiedzi. Wyróżnienia otrzymali wszyscy uczestnicy:

- Anita Dawid
- Dominika Bołtruczek
- Weronika Łomżyńska
- Adam Zimny
- Norbert Ducki
- Gregor Eble
- Jakub Rogaliki
- Małgorzata Oleksik
- Monika Dunaj

Po rozdaniu nagród cześć rozrywkową rozpoczął koncert Zespołu OLD AND YOUNG Z LUBAWY. Zespół przedstawił kilka swoich utworów jak i utwory znanych zespołów. Następnie zagrał zespół UKRYTA STRONA MIASTA Z RESZLA, który przeniósł nas w klimaty reggae. Ostatnią gwiazdą wieczoru była MIEJSKA ORKIESTRA DĘTA Z LUBAWY, która zaprezentowała nam godzinny występ miły dla ucha i dla oka, ponieważ grającej orkiestrze towarzyszyły Mażoretki (występują na pokazach estradowych i paradach ulicznych, prezentując choreograficzne układy taneczno-marszowe do muzyki orkiestr dętych), które mimo deszczu przedstawiały swoje układy taneczne z uśmiechem na twarzach.

Wszystkim wykonawcom serdecznie dziękujemy a uczestnikom konkursów gratulujemy.


Autor: Magdalena Drapała

Dodatkowe informacje