KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Festiwal Cittaslow w Rynie

fot. Organizatorzy

Po raz piąty odbył się Festiwal Miast Sieci Cittaslow Polska. Tym razem w Rynie. Festiwal rozpoczęło spotkanie wszystkich 15 miast członkowskich przynależących do sieci. Reszel reprezentował Burmistrz Pan Marek Janiszewski. Najważniejszym punktem obrad był temat strategii rozwoju społeczno-gospodarczego miast Cittaslow.

Koordynator Polskiej Sieci Miast Cittaslow  przedstawił sytuację w zakresie przygotowania wspólnego dla miast sieci programu restrukturyzacji, modernizacji i wsparcia finansowego w przyszłej perspektywie finansowej RPO. W programie mogą być realizowane tzw. zintegrowane przedsięwzięcia inwestycyjne, polegające na inwestowaniu w infrastrukturę a efekt końcowy ma służyć zmniejszaniu bezrobocia.

       W dalszej części spotkania wydano pozytywną opinię o przyjęciu Rejowca Fabrycznego (lubelskie) i Kalet (śląskie) do Stowarzyszenia. Wybrano miasta „opiekunów” dla kandydatów do wstąpienia – dla Bartoszyc ( warmińsko-mazurskie), Nowego Dworu Gdańskiego (pomorskie) i Prudnika (opolskie).

W drugim dniu Festiwalu na brzegu jeziora Ryńskiego odbywała się prezentacja wszystkich miast sieci oraz Kalet i Rejowca Fabrycznego. Miasta prezentowały specjalnie przygotowane programy artystyczne. Reszel reprezentowało Studio Wokalne MOK i „Zgrana Paka”. Na stoiskach prezentowały się firmy Dziedzictwa Kulinarnego Warmii i Mazur wśród nich Restauracja Zamku Hotel Kreativ Sp. z o.o.; Piekarnia Tradycyjna Państwa Trzczak - ze swoim tradycyjnym chlebem i robiącym furorę ślimakiem; Młynomag SJ Rezanko, Myszkowska, Stępień – producent mąki z najlepszych ziaren Warmii i Mazur;  oraz najmłodsze „dziecko” europejskiego znaku - REFAMA Małgorzata Regińska – Filpczyk – producent doskonałych makaronów. Na stoisku promocyjnym Gminy Reszel królowała młodzież zachęcając do odwiedzenia naszego grodu.

W trakcie Festiwalu odbyła się na zamku konferencja naukowa „Miasta Cittaslow a rozwój społeczności” . Przedstawiona została prezentacja multimedialna „Rozwój Reszla w kontekście spójności społecznej”.

Autor: Organizatorzy

Dodatkowe informacje