KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Festiwal Cittaslow w Gołdapi

Pierwsza edycja Festiwalu Cittaslow odbyła się w Reszlu w 2009 roku, zorganizowana przez Stowarzyszenie Kulturalne „Reszelanie” dla 4 miast założycielskich tworzących Krajową Sieć Cittaslow. Impreza wrosła na trwałe do kalendarza imprez związanych z ruchem Cittaslow. Do tej pory gospodarzami były miasta: Reszel (2009 i 2010),Lidzbark Warmiński(2011), Nowe Miasto Lubawskie (2012), Olsztynek (2013), Ryn (2014), W tym roku wszystkie miasta należące do Międzynarodowego Stowarzyszenia gościł Gołdap.

 

Festiwal był doskonałą okazją do zaprezentowania rosnącego z roku na rok potencjału Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow, która zrzesza już piętnaście miast z terenu województwa Warmińsko - Mazurskiego: Barczewo, Bartoszyce, Biskupiec, Bisztynek, Dobre Miasto, Gołdap, Górowo Iławeckie, Lidzbark Warmiński, Lubawę, Nidzicę, Nowe Miasto Lubawskie, Olsztynek, Pasym, Reszel i Ryn oraz cztery spoza województwa warmińsko-mazurskiego: Murowaną Goślinę z Wielkopolski, Kalety z województwa śląskiego, Rejowiec Fabryczny z lubelskiego, Nowy Dwór Gdański z pomorskiego. Gościnnie wystąpiły miasta pretendujące do sieci: Prudnik z opolskiego oraz Lidzbark (nad Welem), Orneta i Działdowo z Warmii i Mazur.

W trakcie Festiwalu trwającego w dniach 08-09 maja 2015 odbyło się posiedzenie Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow z udziałem burmistrzów miast przedstawicieli władz i Komitetu Naukowego Międzynarodowego Stowarzyszenia Cittaslow. Swoją obecnością zaszczycili pierwszy Wiceprzewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Pan Arnoud Rodenburg - Burmistrz Midden-Delfland w Holandii, Pan Gian Luca Marconi - były  Przewodniczący Stowarzyszenia w poprzedniej kadencji, obecnie Ambasador Cittaslow, Castelnovo ne' Monti (Włochy),Pani Sabine Storme -, Ambasadorka Cittaslow, odpowiedzialna za Convivium Slow Food i sieć Cittaslow w Belgii, Pani Andrea Mearns - Ambasadorka Cittaslow z miasteczka Mold (Walia, Anglia), Prof. dr hab. Krzysztof Skalski, członek Międzynarodowego Komitetu Naukowego Cittaslow. W sobotę odbyła się konferencja „Cittaslow szansą przyszłych pokoleń”w której udział wzięli m.in. Marszałek Województwa Warmińsko - Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Wojewoda Warmińsko Mazurski – Marian Podziewski, Ambasadorzy Cittaslow z zagranicy oraz Komitetu Naukowego Międzynarodowego Stowarzyszenia Cittaslow i przedstawiciele samorządów. Przy gołdapskich tężniach i pijalni wód odbył się jarmark promocji miast i sieci Dziedzictwa Kulinarnego Warmii, Mazur i Powiśla, na którym znalazły się m.in. stoiska promocyjne, kiermasz wyrobów rzemieślniczych, kiermasz żywności naturalnej i tradycyjnej. Na scenie ustawionej przy tężniach prezentowały się zespoły muzyczne z miasteczek członkowskich Cittaslow. Reszel reprezentował Folklorystyczny Zespół Śpiewaczy „Reszelanie”. Imprezę zakończył koncert zespołu „Indios Bravos”.

Reszel miał swoje stoisko, na którym prezentowano produkty, które posiadają certyfikat Dziedzictwa Kulinarnego: chleb na naturalnym zakwasie i inne rodzaje pieczywa pochodzące z PIEKARNI p. Trzczak, mąki z MŁYNOMAGU, makarony z REFAMY i RESZELSKI GULASZ z Gimnazjum Nr 1 im. Adama Mickiewicza. Piękną okrasę naszego stoiska stanowiła młodzież gimnazjalna ubrana w stroje ze spektaklu o Barbarze Zdunk i żywa muzyka. Rozdawaliśmy również foldery, prezentujące wspaniałe walory naszej gminy.

Odbył się konkurs na najładniejszego ślimaka cittaslow. Do konkursu zgłoszone zostały dwie prace wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3 im M Dąbrowskiej. W tym konkursie zwyciężyła praca z Gołdapi. Najpiękniejsze stoisko posiadało Dobre Miasto. Turniej Miast wygrał Goldap.

Festiwal Cittaslow organizowany jest w ramach projektu "Cittaslow – sieć miast Warmii Mazur i Powiśla stawiających na dobrą jakość życia" ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. Organizatorem Festiwalu jest Samorząd Województwa Warmińsko - Mazurskiego, członek wspierający Międzynarodowego Stowarzyszenia Cittaslow.

 

Dodatkowe informacje