KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wizyta gości z bratniej gminy Legden/Asbeck

W dniach 4-07 czerwca 2015r. w Reszlu gościła grupa mieszkańców bratniej gminy Legden/Asbeck z Niemiec z burmistrzem Friedhelmem Klewekenem i i jego zastępcą Marią Pier- Bohne – Honorowym Obywatelem Reszla. Gości przywitała grupa reszelskich rolników, która była z wizyta w roku ubiegłym w Niemczech. Nasi Partnerzy przywieźli dary od młodzieży z Legden do Reszelskiego Domu Dziecka. Paczki zostały przekazane pani dyrektor Elżbiecie Sobótka.Pierwszego dnia goście zwiedzili nasze miasto, odwiedzili Świętą Lipkę i byłą wojenną kwaterę Hitlera w Gierłoży. Wieczorem uczestniczyli w zorganizowanym po raz pierwszy festynie Sołectwa Robawy. Gości powitał Marek Janiszewski – Burmistrz Reszla – jednocześnie mieszkaniec tej miejscowości, Dorota Rezanko – szefowa komitetu organizacyjnego Festynu z sołtysem Krzysztofem Rembowskim. Miłe słowa do uczestników skierował Friedhelm Kleweken – Burmistrz Legden, podkreślając zauważalne pozytywne zmiany zachodzące na terenie naszej Gminy. Wszystkim życzył milej zabawy integrujące oba narody.

Oprawę artystyczna imprezy zapewnił Miejski Ośrodek Kultury z Reszla, po czym rozpoczęła się zabawa taneczna do białego rana.Drugiego dnia pobytu goście z Niemiec odwiedzili Uktę i Krutyń. Spływ jedną z najpiękniejszych rzek Warmii i Mazur zrobił na gościach olbrzymie wrażenie, tym bardziej, że był to piękny słoneczny dzień. Następnie goście odwiedzili Dwór Łowczego i „Salon  Marion Dönhoff" w Gałkowie, którym opiekuje się korespondentka Renate Marsch-Potocka. Lata wojen i zniszczeń doprowadziły ten budynek do ruiny w Sztynorcie. W 2004 roku Aleksander Potocki uzyskał zgodę miejscowych władz i konserwatora zabytków na przeniesienie Dworu do swojej posiadłości w Gałkowie. Z ocalałych elementów i uzupełnień został odtworzony cały budynek tak, jak wyglądał pierwotnie. W 2007 roku został otwarty dla gości.

Wieczorem nasi goście uczestniczyli w zorganizowanym przez Sołectwo i Stowarzyszenie „Aktywna wieś Zawidy" w Zawidach Festynie. Było wspólne zdjęcie przy śliwie przywiezionej z Niemiec, posadzonej w Zawidach przed dwoma laty. Jak zawsze od pięciu lat członkowie Stowarzyszenia pod kierunkiem Ewy Radeckiej dbali o wspaniałą atmosferę. Warty podkreślenia jest fakt wykonania nowej elewacji na budynku świetlicy, które pod wodzą Piotra Radeckiego wykonała ekipa młodych zdolnych mistrzów w czynie społecznym a o środki na materiały budowlane zadbał Burmistrz Reszla. Miłym elementem był występ dwójki solistów z Niemiec, którzy wykonali piosenkę Łukasza Zagrobelngo „Życie na czekanie". W Zawidach zabawa trwał do wschodu słońca.Wczesnym rankiem w niedzielę pożegnaliśmy naszych gości, życząc szczęśliwej drogi do domu i mówiąc do zobaczenia Organizatorzy Festynów w Robawach i Zawidach składają serdeczne podziękowania sponsorom oraz dyrektorom Szkoły Podstawowej Nr 3 i Gimnazjum Nr 1 w Reszlu za pomoc w przygotowaniu Festynów.

 

Dodatkowe informacje