KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedziela z Cittaslow

Tradycyjnie w ostatnią niedzielę września mieszkańcy Reszla obchodzili Międzynarodowe Święto Cittaslow „ Cittaslow Sunday" Uroczystego otwarcia festynu dokonał Burmistrz Reszla Marek Janiszewski.

 

 

Podczas festynu można było oglądać wystawy lokalnych przedsiębiorców posiadających certyfikat „ Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle" a także skosztować grochówki przygotowanej przez Szkołę Podstawową Nr 3 w Reszlu oraz ciasta drożdżowego upieczonego przez Gimnazjum Nr 1 w Reszlu. Oprócz straganów gastronomicznych swoją działalność prezentowała Miejska Biblioteka Publiczna w Reszlu, której pracownicy propagowali ideę zbiórki surowców wtórnych.Z zebranych zakrętek po napojach dzieci wykleiły kolorowego ślimaka będącego logiem Sieci Cittaslow. Swoją działalność w zakresie Cittaslow na odrębnym stoisku prezentował Urząd Gminy. Na stoisku Urzędu Gminy można było uzyskać informacje o idei bycia slow a także inne informacje sieci Cittaslow oraz różnego rodzaju gadżety. W części artystycznej mogliśmy zobaczyć oraz wysłuchać artystów z Barcian, Korsz, Rynu oraz Reszla. Jako pierwszy zaprezentował się zespół „BASIBABKI" z Barcian, kolejnym punktem części artystycznej był występ dzieci wchodzących w skład zespołu „ MALI RESZELANIE" oraz występy dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Reszlu. Następnie sceną zawładnęli artyści z Korsz: zespół „ KORSZENIANKI", duet taneczny ANITA OLEWNIK z Korsz i ŁUKASZ UMIŃSKI z Kętrzyna , kabaret „ZGRANY" oraz w mini-recitalu TOMASZ LENKOWSKI. Przedostatnim punktem części artystycznej był występ zespołu „ RYŃSKIE WRZOSY" z Rynu miasta należącego do Cittaslow. Jako ostatnie zaprezentowały się Panie z klubu seniora „ ZIELONEGO PARKU" z Reszla. Pomiędzy poszczególnymi występami odbywały się konkursy wiedzy o Cittaslow przygotowane przez pracowników Urzędu Gminy w Reszlu przeznaczone dla najmłodszych uczestników festynu. Serdecznie dziękujemy dyrekcji i pracownikom Miejskiego Ośrodka Kultury w Reszlu za przygotowanie wspaniałego festynu oraz Ochotniczej Straży Pożarnej za wsparcie podczas organizacji „Cittaslow Sunday"

Dodatkowe informacje