KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

TYDZIEŃ CITTASLOW W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 W RESZLU

W ramach tygodnia Cittaslow 19-25.09. 2016 r w Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu zadziało się wiele ciekawych i interesujących wydarzeń. W każdej klasie wychowawcy przeprowadzili lekcje edukacyjne. Rozmawiali z uczniami o tym, czym jest Cittaslow, skąd ten ruch się wywodzi? Pojawiły się w klasach i na korytarzu gazetki ścienne promujące miasta spod znaku ślimaka.

 

 


Uczniowie dowiedzieli się, że do międzynarodowego stowarzyszenia Cittaslow mogą należeć miasta liczące mniej niż 50 tys. mieszkańców, które zobowiązały się realizować cele ruchu, czyli wszechstronnie pracować nad poprawą jakości życia ich mieszkańców. Na całym świecie do ruchu należy 225 miast z 30 krajów, w tym nasze miasteczko Reszel. Z terenu Warmii i Mazur do światowej sieci Cittaslow należą ponadto Bisztynek, Biskupiec, Lidzbark Warmiński, Nowe Miasto Lubawskie, Olsztynek, Ryn, Lubawa, Gołdap, Dobre Miasto, Barczewo, Pasym, Górowo Iławeckie, Nidzica, Bartoszyce,  Lidzbark, Działdowo oraz Orneta.
 

Podsumowaniem działań w szkole był konkurs plastyczny dla wszystkich chętnych uczniów pod hasłem: „Ślimak-symbolem miast Cittaslow”. Na konkurs wpłynęło bardzo dużo ładnych i ciekawych prac plastyczno-technicznych, wykonanych różnymi technikami. Nagrody przyznano w następujących kategoriach:

Klasy I-II

1 miejsce – Gabriela Jowsa (IIa)

2 miejsce – Seweryn Kozioł (IIa)

3 miejsce – Krzysztof Legin (IIa)

Wyróżnienie – Oliwia Szachnowicz (IId)

Wyróżnienie – Zuzanna Szajba (IIa)

Wyróżnienie – Wojciech Nowak (Ia)

Klasy III

1 miejsce – Anna Szczepańska (IIIb)

2 miejsce – Julia Baranowska (IIIb)

3 miejsce – Milena Śmigulec (IIIc)

Wyróżnienie – Joanna Bieńkowska( IIIb)

Wyróżnienie – Dominika Śmigulec (IIIb)

Klasy IV-VI

1 miejsce – Klaudia Iwańska (VIa)

2 miejsce – Alicja Balcerczyk (Vb)

3 miejsce – Filip Urbanowicz (IVb)

Wyróżnienie – Kinga Witkiewicz (VIb)

Wyróżnienie – Agata Gabrusewicz (Va)

Wyróżnienie – Daria Pawlak (Va)

Wyróżnienie – Oliwier Maksymiuk ( IVa)

Uroczystego wręczenia nagród wyróżnionym uczniom dokonał burmistrz miasta pan Marek Janiszewski w amfiteatrze reszelskim w niedzielę 25 września 2016 roku. W amfiteatrze również wystąpiły z programem artystycznym uczennice z zespołu ludowego „Reszelanie”, działającego przy szkole oraz zespół wokalny z klas IV-VI.

Bardzo dziękuję wszystkim nauczycielom za zaangażowanie w ramach Tygodnia Cittaslow, przeprowadzenie z uczniami interesujących lekcji z wykorzystaniem materiałów multimedialnych, przygotowanie dzieci do konkursu plastycznego oraz do występów wokalnych i tanecznych w amfiteatrze.

Dziękujemy również za materiały, które otrzymaliśmy z Urzędu Gminy, które wzbogaciły proces edukacyjny.

 

LINK DO ALBUMU ZE ZDJĘCIAMI

Dodatkowe informacje