KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedziela z Cittaslow

Tradycyjnie w ostatnią niedzielę września mieszkańcy Reszla obchodzili Międzynarodowe Święto Cittaslow „ Cittaslow Sunday". W tym roku obchodzony był także Tydzień Cittaslow poprzedzający niedzielę. Uroczystego otwarcia festynu i podsumowania „Tygodnia Cittaslow „dokonał Burmistrz Reszla Pan Marek Janiszewski. Po uroczystym otwarciu festynu zobaczyliśmy pokazy karate kyokushin.

 

 

W części artystycznej zaprezentował się zespół „ Zgrana Paka” oraz wykonawcy ze Studia Wokalnego Miejskiego Ośrodka Kultury w Reszlu. Następnie sceną zawładnęły dzieci ze Szkoły Podstawowej zespół „Mali Reszelenie” oraz zespół wokalny z klas IV – VI. Między występami wokalnymi zebrani mogli wziąć udział w mini maratonie ZUMBA. Po dużej dawce ruchu na scenie zaprezentowały się Panie z Klubu Seniora „ Zielonego Parku” oraz duet Danuta Lewczuk i Grażyna Majewska.

Podczas festynu można było skosztować produkty lokalnych przedsiębiorców posiadających certyfikat „ Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle" :

Młynomag Myszkowska, Rezanko Sp. J.

Cukiernia Piekarnia Szabelski

Piekarnia Jan i Dariusz Trzczak

Reszelska Wytwórnia Makaronów

a także grochówki przygotowanej przez Szkołę Podstawową Nr 3 w Reszlu.

Swoją działalność w zakresie Cittaslow na odrębnym stoisku prezentował Urząd Gminy. Na stoisku można było uzyskać informacje o idei bycia slow a także inne informacje o sieci Cittaslow oraz różnego rodzaju gadżety. Dodatkową atrakcją były konkursy zorganizowane w ramach akcji „ Segreguj odpady” Przeprowadzone przez pracowników WPK w Reszlu oraz pracowników Urzędu Gminy w Reszlu. Na najmłodszych uczestników czekały dmuchane zjeżdżalnie. Niewątpliwą atrakcją była także możliwość skorzystania z zajęć przeciwdziałania alkoholizmowi za pomocą alkogogli. Zainteresowane osoby mogły uzyskać informacje o metodach przeciwdziałania uzależnieniom.

W czasie festynu nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu plastycznego przeprowadzonego w Szkole Podstawowej w ramach obchodów „Tygodnia Cittaslow”. Burmistrz Reszla Pan Marek Janiszewski wraz z Panią Krystyną Bujnowską Zastępcą Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 wręczyli zwycięzcom nagrody rzeczowe.

Serdecznie dziękujemy dyrekcji i pracownikom Miejskiego Ośrodka Kultury w Reszlu za przygotowanie wspaniałego festynu oraz Ochotniczej Straży Pożarnej za wsparcie podczas organizacji „Cittaslow Sunday" , Szkole Podstawowej za pyszną grochówkę, przedsiębiorcom prezentującym swoje wyroby oraz wszystkim zaangażowanym.

 

 

LINK DO ALBUMU ZE ZDJĘCIAMI

 

 

 

 

Dodatkowe informacje