KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

"Segregacja odpadów"-podczas "Niedzieli z Cittaslow"

W niedzielę 25 września 2016 roku na placu plenerowym przy Miejskim Ośrodku Kultury w Reszlu, podczas zakończenia tygodnia Cittaslow, Gmina Reszel przy udziale Wielobranżowego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o. o. w Reszlu promowała
" Segregację odpadów".

 

Podczas festynu zaplanowano wiele atrakcji oraz działań informacyjnych związanych 

z segregowaniem śmieci.

Celem akcji było podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców w obszarze gospodarki odpadami poprzez ukształtowanie przyzwyczajeń i nawyków zmierzających do ograniczania ilości wytwarzanych odpadów oraz prawidłowej segregacji u "źródła".

Stoisko budziło szerokie zainteresowanie wśród mieszkańców Gminy i nie tylko, zarówno pod względem informacyjnym, edukacyjnym jak i rekreacyjnym. 

W dużej mierze uczestnikami naszej akcji były dzieci, dla których przygotowaliśmy liczne konkursy. Ważne informacje przekazano im poprzez zabawę, czyli zgodnie z zasadą „bawiąc-uczymy”.

Dla dorosłych został przeprowadzony konkurs wiedzy o segregacji. 

Zabawy i konkursy dostarczyły uśmiech oraz drobne upominki w postaci przypinek, długopisów, ekologicznych toreb oraz magnesów na lodówkę promujących segregację odpadów. 

Ze strony mieszkańców płynęły liczne pytania dotyczące sposobu segregacji odpadów, które uświadomiły nam, że powszechne działania informacyjne i edukacyjne zmieniające świadomość oraz codzienne nawyki mieszkańców są niezbędne a wręcz konieczne.

 

Dziękujemy wszystkim edukatorom ds.odpadów:

 

Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Komunalne w Reszlu Sp. z o.o.

 

Urząd Gminy - Referat ds. Rolnych i Ochrony Środowiska

 

LINK DO ALBUMU ZE ZDJĘCIAMI

Dodatkowe informacje