KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

II Reszelski Orszak Trzech Króli

6 stycznia 2017 r., wzorem ubiegłego roku ulicami Reszla przeszedł Orszak Trzech Króli. Wśród licznie zgromadzonych mieszkańców miasta nie zabrakło również uczniów oraz nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 3.

Po godzinie 13.00 pod ratusz przybyły trzy królewskie orszaki. Zielony z budynku Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Dąbrowskiej mieszczącego się przy ulicy M. Konopnickiej 2 na czele z królem Kacprem, niebieski z budynku Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Dąbrowskiej mieszczącego się przy ulicy B. Chrobrego 5a z Melchiorem oraz czerwony z Zespołu Szkół im. Macieja Rataja z Baltazarem.

Spod ratusza barwny orszak wyruszył w kierunku zamku, następnie dotarł do kościoła, gdzie Trzej Królowie złożyli pokłon oraz dary Jezusowi.

6 stycznia, czyli Dzień Objawienia Pańskiego zwany Świętem Trzech Króli zamknął cykl świąteczny Bożego Narodzenia. Ksiądz Proboszcz Krzysztof Bumbul serdecznie podziękował wszystkim uczestnikom II Reszelskiego Orszaku Trzech Króli oraz tym, którzy przyczynili się do jego organizacji.

Tekst: SP nr 3 w Reszlu
Zdjęcia: Agnieszka Żyła

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

 

Dodatkowe informacje