KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Gmina inwestuje w bezpieczeństwo

Dobry ratownik to żywy ratownik - tą zasadą powinni kierować się wszyscy, którzy ruszają na pomoc drugiemu człowiekowi. To także stwierdzenie, o którym pamiętają władze Reszla, wspierając swoich strażaków.

W środę druhowie tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej odebrali z rąk burmistrza Marka Janiszewskiego nowoczesne ubrania specjalne.

- Bezpieczeństwo naszych mieszkańców jest dla nas sprawą priorytetową, a to strażacy bardzo często są pierwsi na miejscu zdarzenia, jako pierwsi mogą nieść pomoc. Aby była ona skuteczna potrzebny jest odpowiedni sprzęt, który pomoże uratować życie czy mienie, ale także będzie odpowiednio chronić samych ratowników - mówił Marek Janiszewski, wręczając nowoczesne ubrania strażakom.
Burmistrz Reszla podkreślił, że na strażaków może liczyć zawsze. - I to nie tylko w czasie działań, druhowie wspomagają nas w organizacji przedsięwzięć kulturalnych, służą nam pomocą zawsze, gdy tego oczekujemy. Niezwykłe jest to, że o każdej porze dnia i nocy, będąc zajętymi swoimi sprawami, w kilka minut są w stanie wyjechać i nieść pomoc wszystkim, którzy znajdą się w potrzebie - mówił Marek Janiszewski.

Ubrania z rąk burmistrza odebrał Dariusz Kudłak, prezes OSP w Reszlu. - Dzięki dobrej współpracy z samorządem możemy dziś spotkać się w nowoczesnej strażnicy, tuż przy nowym samochodzie. Staramy się jak najlepiej wykonywać swoją strażacką pracę, ale do tego potrzebne są odpowiednie narzędzia. Rzadko zdarza się, że władze gminy tak mocno wspierają OSP, dlatego kieruję serdeczne podziękowania dla burmistrza za to, że możemy liczyć na takie wsparcie - powiedział Dariusz Kudłak.

W ciągu ostatnich kilku lat w reszelskiej jednostce sporo się zmieniło. W tej chwili tamtejsza OSP dysponuje najlepszą remizą w powiecie, a od 2016 roku także nowym samochodem. Mocno postawiono też na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców, kupując sprzęt niezbędny do ratowania ich życia. Zaangażowanie władz gminy doceniają także strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Kętrzynie.

- W Reszlu widać duże wsparcie władz, która wykonując swoje ustawowe zadania w zakresie ochrony przeciwpożarowej jest liderem w powiecie. Widać to po nowej remizie, nowym samochodzie, ale także po mniejszych zakupach. Na chwilę obecną OSP Reszel jako jedyna w powiecie, oprócz JRG Kętrzyn, posiada na wyposażeniu defibrylator automatyczny, jesienią dziewięciu strażaków zostało przeszkolonych w zakresie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, a teraz druhowie z Reszla otrzymali nowoczesne ubrania, jakich w powiecie nie ma jeszcze żadna jednostka - podkreślił bryg. Szymon Sapieha, rzecznik kętrzyńskiej komendy.

- Każde życie jest bezcenne, stąd nasze inwestycje w sprzęt, w kursy i podnoszenie kwalifikacji przez strażaków. Dziękuję im za to co robią, wiem, że mieszkańcy również doceniają ich pracę, a najlepszym wyznacznikiem są rankingi zaufania społecznego, w których strażacy, zarówno PSP jak i OSP, od lat plasują się na szczycie zawodów. Życzę naszym druhom, by mieli na koncie tyle samo powrotów, ile wyjazdów - podsumował burmistrz Reszla Marek Janiszewski.

 

Dodatkowe informacje