KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Święto Konstytucji 3 maja

3 maja 2018 roku obchodziliśmy 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji. Uchwalona w 1791 roku była pierwszą w nowożytnej Europie, a drugą po amerykańskiej na świecie. W tym szczególnym dniu Burmistrz Reszla Marek Janiszewski uczestniczył w uroczystej Eucharystii w intencji Polski i naszego miasta Reszla.

W całym kraju odbyły się uroczystości poświęcone temu narodowemu i kościelnemu świętu. W Reszlu również dało się odczuć wyjątkowy charakter tego dnia. 

Msza święta zgromadziła wielu mieszkańców, a powagę uroczystości podniosły oprawa muzyczna i obecność pocztów sztandarowych:

• Rady Miejskiej w Reszlu
• Ochotniczej Straży Pożarnej w Reszlu
• Koła Pszczelarzy w Reszlu
• Szkoły Podstawowej Nr 3 w Reszlu
• Gimnazjum Nr 1 w Reszlu
• Zespołu Szkół w Reszlu

W uroczystej homilii ks. kanonik Krzysztof Bumbul podkreślił, jak ważna dla nas, Polaków, jest znajomość historii Europy, bo tylko wtedy zrozumiemy historię Polski. Wspomniał także o potrzebie rozmowy i zrozumienia bliźniego. Ponieważ tylko dzięki szczerej rozmowie możemy zbliżyć się do drugiego człowieka i mu wybaczyć, a to w odniesieniu do rozbiorów Polski ma szczególne znaczenie.

Po homilii głos zabrał gospodarz Reszla Burmistrz Marek Janiszewski. Przypomniał on okoliczności , dla których obchodzone jest to święto, zwrócił się do mieszkańców podkreślając rangę świąt narodowych, apelował, aby nie wstydzili się patriotyzmu i wiary, złożył serdeczne życzenia.

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

 

Dodatkowe informacje