KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Seniorzy na wycieczce w Giżycku

08 maja emeryci z Klubu Seniora, który działa przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Reszlu udali się do Giżycka, gdzie odbyli rejs statkiem po jeziorze Dobskim na wyspę Kormoranów.

Wyspa zaintrygowała nas wszystkich swoim wyglądem. Jej nagie, bezlistne drzewa sprawiały wrażenie działania jakiegoś kataklizmu. Jak się później dowiedzieliśmy, sprawcą tego horroru są zamieszkujące na wyspie kormorany. Odchody ptaków zatruły porastające tam drzewa co w istocie doprowadziło do ich obumarcia.

Drugą atrakcją wycieczki do Giżycka było zwiedzanie neogotyckiej wieży ciśnień wybudowanej w 1900r. W wieży znajduje się taras widokowy z którego mogliśmy podziwiać przepiękną panoramę miasta i okolic. Ponadto w wieży mieści się lokalne muzeum, oraz kawiarnia gdzie zjedliśmy pyszne lody.

Wycieczka jak stwierdzili wszyscy uczestnicy była bardzo udana: „wymarzona pogoda, piękne widoki i wspaniała atmosfera, tego trzeba było nam do szczęścia”.

GALERIA ZDJĘĆ

W.Rutkowska

 

 

 

Dodatkowe informacje