KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Przedostatni koncert w ramach IV Reszelskich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej.

Serdecznie zapraszamy na przedostatni koncert w ramach IV Reszelskich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej. 11 sierpnia 2018 roku o godzinie 19:00 wystąpi jeden z najlepszych w Polsce chórów kameralnych Collegium Musicum. Występ odbędzie się w kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Reszlu. Wstęp wolny.

 

Chór Kameralny Collegium Musicum został utworzony i działa nieprzerwanie od grudnia 1977 roku. Dyrygentem chóru jest od 1984 roku Janusz Wiliński. Zorganizowany na wzór XVII-wiecznych towarzystw muzycznych zespół, skupia muzyków amatorów, absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej oraz Wydziału Pedagogiki i Wychowania Artystycznego (obecnego Wydziału Sztuki) Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, ale także lekarzy, studentów, nauczycieli, prawników, ekonomistów i biznesmenów. U podstaw licznych sukcesów zespołu leży nie tylko profesjonalne wykształcenie, ale przede wszystkim fascynacja śpiewem. Klimat wspólnych zainteresowań, systematyczne pogłębianie wiedzy i umiejętności oraz wytrwałość w dążeniu do realizacji postawionych przez dyrygenta celów, pozwoliły stworzyć zespół o bardzo wysokim poziomie artystycznym. Liczne prezentacje festiwalowe, nagrody w znaczących konkursach krajowych i zagranicznych, nagrania radiowe, telewizyjne i płytowe to tylko zewnętrzne oznaki sukcesu, jaki stał się udziałem zespołu. Istotą owego sukcesu jest bowiem radość śpiewu zespołowego, którą chórzyści odnajdują we wspólnej pracy i przekazują swym słuchaczom. Zespół wykonał kilkaset koncertów w kraju i zagranicą, śpiewając w kościołach, profesjonalnych i zaimprowizowanych salach koncertowych oraz szkołach. Zespół przygotował i wykonał kilkadziesiąt dzieł oratoryjno - kantatowych. Z dużym powodzeniem koncertował w Finlandii, Szwecji, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Bułgarii, Rosji, na Węgrzech, w USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Portugalii i na Litwie, uzyskując bardzo dobre recenzje i opinie.
JANUSZ WILIŃSKI Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie dyrygowania prof. Andrzeja Banasiewicza, którą ukończył z wyróżnieniem w 1986 r. Pracę z chórami rozpoczął już podczas nauki w PSM w Olsztynie jako dyrygent chóru parafialnego przy parafii św. Józefa. W latach 1986-1992 pełnił funkcję chórmistrza w Państwowej Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie. Od 1985 r. jest dyrygentem i kierownikiem artystycznym Olsztyńskiego Chóru Kameralnego „Collegium Musicum”. Współpracował również z Chórem Uniwersytetu Warszawskiego, Chórem Akademii Muzycznej w Gdańsku i Chórem Uniwersytetu w Rovaniemi (Finlandia). Jest laureatem licznych nagród i wyróżnień. Ze wszystkimi swoimi zespołami koncertował z dużym powodzeniem, zarówno w kościołach, jak i prestiżowych salach koncertowych niemal całej Europy, a także w USA. Jego pasji i talentowi chór Collegium Musicum zawdzięcza wiele wspaniałych artystycznych wydarzeń, ciekawych znajomości i wielkich zaszczytów na najbardziej prestiżowych konkursach i festiwalach w Polsce i Europie. Janusz Wiliński jest również współtwórcą projektu Filharmonia Europa w Lubece (Niemcy), założycielem i dyrygentem Orkiestry Sinfonia Varmiensis Olsztyńskiego Towarzystwa Muzycznego. Za swoją działalność artystyczną był wielokrotnie nagradzany m.in. przez Prezydenta RP, Marszałka Województwa, Prezydenta Miasta oraz najwyższym wyróżnieniem przyznanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Medalem „Gloria Artis”. Jest laureatem I miejsca Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Dyrygentów (1985), Nagrody Młodych im. Stanisława Wyspiańskiego za wkład w rozwój chóralistyki polskiej (1986) oraz wielu nagród indywidualnych na licznych krajowych i zagranicznych konkursach.

 https://www.youtube.com/watch?v=EHvmP3btFms 

Dodatkowe informacje