KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

ZŁOTE GODY 2018

Dnia 06 października 2018 roku w Reszlu odbyła się uroczystość wręczenia przez Burmistrza Reszla Pana Marka Janiszewskiego medali przyznanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dla par małżeńskich obchodzących 50-lecie pożycia małżeńskiego zamieszkałych na terenie miasta i gminy Reszel. Uroczystość odbyła się w pięknym, nowo wyremontowanym budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Reszlu.

Pięćdziesiąt lat temu w 1968 roku na ślubnym kobiercu stanęły pary małżeńskie, które w obecnych czasach stanowią wzór do naśladowania. Są ze sobą w radości i smutku, w zdrowiu i chorobie, wzajemnie się wspierając. Uroczystość jubileuszowa to okazja spotkania niezwykłych osób pełnych wzajemnego szacunku, ciekawych wspomnień w otoczeniu dzieci i wnuków.

W tym roku 11 par obchodzących Złote Gody otrzymało medale, 1 para odebrała odznaczenie indywidualnie. Przed wręczeniem medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie Pan Burmistrz Marek Janiszewski w bardzo ciepłych słowach przekazał Szanownym Jubilatom swoje osobiste życzenia. Jubilaci otrzymali również życzenia oraz kwiaty od najbliższych i te były najpiękniejsze. Niejedna łza wzruszenia zakręciła się w oku Jubilatów i nas obecnych. 

Piękny upominek muzyczny Jubilatom przygotowała Pani Beata Kilanowska – instruktor MOK wspólnie z Panem Grzegorzem Rzeszotko, który wykonał kilka niezapomnianych utworów. Nie obyło się bez tortu i wielu miłych niespodzianek.

Pani Wanda Żegis wieloletnia, emerytowana Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w imieniu Jubilatów podziękowała Panu Burmistrzowi za organizację uroczystości. 

Wszystkim Złotym Jubilatom, którzy w tym roku obchodzą 50-lecie zawarcia związku małżeńskiego składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności i dalszych wspólnych szczęśliwych lat w otoczeniu rodziny i przyjaciół.

 Lucyna Macełko

GALERIA ZDJĘĆ

fot. J.Gojło

 

Dodatkowe informacje