KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Uroczyste obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Reszlu

11 listopada 2018 r był świętem szczególnym dla każdego Polaka – obchodziliśmy wspólnie radosne święto stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dokładnie 100 lat temu po 123 latach zaborów Polska wróciła na mapę Europy.

W Reszlu obchody były podzielone na dwie części. Pierwsza z nich to uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Kan. Krzysztofa Bumbula – proboszcza reszelskiej Parafii w kościele pw. św. Ap. Piotra i Pawła.

Następnie przemaszerowaliśmy na plac przy ratuszu gdzie zaprezentował się nasz Chór Parafialny, który zaśpiewał cztery pieśni patriotyczne a punktualnie o 12:00 wszyscy zebrani na placu odśpiewali cztery zwrotki Hymnu Narodowego w ramach akcji „Niepodległa do hymnu”.

Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego nasi mieszkańcy wspólnie zatańczyli Poloneza do muzyki Wojciecha Kilara, która wykorzystana była w filmie Andrzeja Wajdy „Pan Tadeusz”.

Druga część obchodów odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury, gdzie otwarta została wystawa rzeźby pana Stanisława Pawłowskiego pt. „KWIATY ZIEMI POLSKIEJ – TEJ ZIEMI”, która przedstawia różne gatunki kwiatów oraz zdjęcia zasłużonych osób.

Następnie w sali widowiskowej odbyła się uroczysta akademia. Na wstępie głos zabrał Burmistrz Reszla Marek Janiszewski, który w okolicznościowym wystąpieniu podkreślił jak ważna jest miłość do ojczyzny tej dużej jak i małej, którą jest Gmina Reszel.

Część artystyczną stanowił koncert pieśni patriotycznych, przeplatany krótkimi komentarzami przypominającymi drogę Polski ku niepodległości oraz wierszami poświęconymi Ojczyźnie, przygotowany przez nauczycieli i zaprezentowany przez uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.

Program urozmaiciły tańce i piosenki warmińskie w wykonaniu „Małych Reszelan” oraz „Taniec ptaków” w wykonaniu uczennic z klasy V b.

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

 

 

Dodatkowe informacje