KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Obchody katastrofy smoleńskiej

Porankiem 10 kwietnia, Burmistrz Reszla Marek Janiszewski wraz z delegacją Gimnazjum Nr 1 w Reszlu i pocztem sztandarowym wzięli udział w obchodach 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej.

Uroczystości na kętrzyńskim lotnisku Wilamowo rozpoczęło uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt i odśpiewanie hymnu państwowego.

Punktualnie o godzinie 8:41 wybrzmiały syreny wozów strażackich obecnych na obchodach. Następnie odbyło się odczytanie listy ofiar, apel pamięci i salwa honorowa.

Po ceremoniale wojskowym księża różnych wyznań poprowadzili modlitwę ekumeniczną.

Kolejnym punktem uroczystości było zabranie głosu przez przedstawicieli władzy państwowej różnych szczebli, odczytane zostały listy nadesłane do organizatorów m. in. od Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Ostatnim, ale jakże podniosłym punktem obchodów było złożenie kwiatów pod obeliskiem upamiętniającym ofiary katastrofy.

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

 

 

Dodatkowe informacje