KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

III maja 2019

W kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła odbyła się uroczysta Eucharystia w intencji Ojczyzny. Mszy z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji przewodniczył ks. kan. Krzysztof Bumbul – Dziekan Dekanatu Reszel.

Uchwalona w 1791 roku była pierwszą w nowożytnej Europie, a drugą po amerykańskiej na świecie konstytucją. W tym szczególnym dniu w całym kraju odbywają się uroczystości poświęcone temu narodowemu i kościelnemu świętu. W Reszlu również dało się odczuć wyjątkowy charakter tego dnia. Msza święta zgromadziła wielu mieszkańców, a powagę uroczystości podniosły oprawa muzyczna i obecność licznie przybyłych pocztów sztandarowych.

 

 

 

 

Dodatkowe informacje