KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Dni Reszla 12 - 14 lipca 2019

12 lipca 2019 roku w Galerii Sztuki Współczesnej w reszelskim zamku odbyła się Uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Reszlu z okazji 682. rocznicy nadania praw miejskich.

Na początku byliśmy świadkami niecodziennej sytuacji, bowiem zebrani w sali wspólnie z zespołem „Schola Vocale” odśpiewali 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego, Rotę i Gaude Mater Polonia. Po tak podniosłym momencie obrady Uroczystej Sesji Rady Miejskiej w Reszlu Przewodnicząca Rady Miejskiej w Reszlu Beata Subocz, która przywitała zaproszonych gości.

Następnie głos zabrał Burmistrz Reszla Marek Janiszewski, który w okolicznościowym wystąpieniu przypomniał historię naszego miasta oraz ważniejsze zrealizowane przedsięwzięcia i plany na przyszłość. Następnie głos zabrali zaproszeni goście:

Poseł na Sejm Andrzej Maciejewski
Członek Zarządu Powiatu Olga Wanago
Poseł na Sejm Jerzy Antoni Gosiewski
Starosta Powiatu Kętrzyńskiego Michał Kochanowski
Burmistrz Kętrzyna Ryszard Niedziółka
Ojciec Superior Aleksander Jacyniak
Prezes DFM Marek Nowogrodzki.

Następnie Przewodnicząca Rady Miejskiej Beata Subocz poinformowała, iż Medal „Zasłużonym Reszel” otrzymała pani Zdzisława Walasińska. Aktu wręczenia dokonali Przewodnicząca Rady Miejskiej w Reszlu Beata Subocz oraz Burmistrz Reszla Marek Janiszewski. Wyróżnionej życzenia i gratulacje złożyli członkowie rodziny oraz przyjaciele.

W części artystycznej wystąpił mrągowski zespól wokalny „Schola Vocale” pod dyrekcją Cezarego Nowakowskiego.

Po oficjalnym rozpoczęciu obchodów święta miasta odbył się szereg imprez o charakterze rozrywkowym i rekreacyjnym. W piątkowy wieczór mieszkańcy oraz turyści zapoznani zostali z historią ostatniej czarownicy spalonej na stosie w Reszlu, Barbary Zdunk. W dwóch częściach przedstawiony był proces o czary. W pierwszej z nich mieszkańcy Reszla zaprezentowali historię Barbary Zdunk, a w drugiej aktorzy teatru historycznego Jacentego Ordowskiego w żartobliwy sposób dopełnili tego dzieła.

Dzień drugi naszych obchodów rozpoczęliśmy na sportowo. Blisko 150 amatorów biegania wzięło udział w IV Warmińskim Biegu Ulicznym. W tym dniu nie zabrakło także akcentów rozrywkowych. To wszystko za prawą koncertów odbywających się w reszelskim amfiteatrze. W pierwszej kolejności przed publicznością zaprezentowały się dzieci z terenu gminy w koncercie galowym XXVI Reszelskiego Festiwalu Piosenki. Następnie na scenie pojawili się starsi mieszkańcy, uczestnicy XXI edycji Śpiewać Każdy Może. Na zakończenie pełnego atrakcji dnia sceną zawładną zespół IMPERIUM, który zachęcił do wspólnej zabawy większość słuchaczy. Dla tych , którzy czuli niedostatek tańca zorganizowana została dyskoteka plenerowa do późnych godzin nocnych.

Trzeci dzień Dni Reszla tj. niedzielę rozpoczęła uroczysta Eucharystia w intencji mieszkańców Gminy Reszel. Przy licznie zgromadzonych pocztach sztandarowych Proboszcz Parafii ks. kan. Krzysztof Bumbul modlił się za pomyślność mieszkańców.

Niedziela to także dzień koncertów. W wypełnionym po brzegi amfiteatrze wystąpili Karolina Michalak i Cezary Nowakowski, których występ był preludium do koncertu gwiazdy wieczoru, zespołu Poparzeni Kawą Trzy. Muzyka na żywo zachęciła zgromadzonych w amfiteatrze do wspólnej zabawy.

Dziękujemy wszystkim zaangażowany w organizację 682. Urodzin naszego miasteczka.

 GALERIA ZDJĘĆ

 

 

Dodatkowe informacje