KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Powiatowo – Gminne Święto Plonów 2018

23 września 2018 roku w Reszlu odbyły się tradycyjne Dożynki. W tym roku Święto Plonów miało charakter gminno-powiatowy. Uroczystą mszę świętą w intencji rolników oraz w podziękowaniu za zebrane plony odprawili ks. prałat Dyzma Wyrostek, ks. kan. Krzysztof Bumbul , Ojciec Marek Wiloch oraz ks. Karol Misiewicz.

Po nabożeństwie, w kierunku amfiteatru ruszył barwny korowód dożynkowy: poczty sztandarowe, orkiestra dęta, Starostowie Dożynek: P. Małgorzata Suszyńska i P. Grzegorz Andrzejewski z bochnem chleba wypieczonym z tegorocznych zbiorów, władze gminy, przedstawiciele władz powiatu i województwa, reprezentacje sołectw i stowarzyszeń z wieńcami i koszami dożynkowymi oraz pozostali goście, mieszkańcy, turyści.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego obrzęd dożynkowy zaprezentował Folklorystyczny Zespół Śpiewaczy Reszelanie oraz Mali Reszelanie. Po obrzędzie dożynkowym, Starostowie Dożynek przekazali bochen chleba gospodarzom Burmistrzowi Reszla Markowi Janiszewskiemu oraz Staroście Kętrzyńskiemu Jarosławowi Pieniakowi, Burmistrz Reszla  w swoim wystąpieniu podziękował rolnikom za ich ciężką pracę oraz złożył najlepsze życzenia. Po Burmistrza Reszla głos zabrał drugi z gospodarzy Dożynek Starosta Kętrzyński Jarosław Pieniak. W czasie części oficjalnej głos zabrali także Burmistrz Kętrzyna Krzysztof Hećman, przedstawiciele miast partnerskich powiatu,  list od Prezesa Rady Ministrów odczytał Piotr Węglarski, Radny Sejmiku Województwa Ryszard Kawczyński, Posłowie Na Sejm RP Urszula Pasławska oraz Jerzy Gosiewski.

Szczególnym podziękowaniem Burmistrza Reszla było wyróżnienie 38 Rolników, pszczelarzy oraz osób i instytucji wspierających rolnictwo.

Najbardziej Oczekiwanym momentem części oficjalnej jest zawsze rozstrzygnięcie konkursów na najpiękniejszy wieniec i kosz dożynkowy oraz na najładniejsze stoisko. W tym roku laury zwycięstwa przypadły:

w kategorii wieniec:

I miejsce - Sołectwo Robawy

II miejsce - Sołectwo Leginy

III miejsce - Sołectwo Bezławki

Wyróżnienie – Sołectwo Pilec

w kategorii kosz dożynkowy:

Równorzędne nagrody otrzymały Stowarzyszenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych “Zielone Wzgórza” i „Jutrzenka”

w kategorii najpiękniejsze stoisko:

I miejsce - Stowarzyszenie ogrodowe „Zielone Wzgórza”

W części artystycznej mogliśmy podziwiać występy zespołów ludowych, reszelskich wokalistów oraz zespołów Disco Polo. Gwiazdą wieczoru był zespół WEEKEND.

 GALERIA ZDJĘĆ

Dodatkowe informacje