KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

ANDRZEJKI W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM W RESZLU

ANDRZEJKI, znane też jako Jędrzejki lub Jędrzejówki, to wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja. Dzień ten przypada na końcu lub na początku roku liturgicznego, a więc na czas przełomu szczególnie sprzyjającego magicznym obrzędom.

Czytaj więcej...

Certyfikat Ogrodu Dydaktycznego

Rok szkolny 2017/2018 przez Ministerstwo Edukacji Narodowej został ogłoszony „Rokiem dla Niepodległej”, w związku z tym w naszej szkole od września 2017r. podejmowane były różnorodne działania związane z radosnym świętowaniem stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jednym z działań było utworzenie ogrodu dydaktycznego przy szkole.

Czytaj więcej...

Przeciwdziałanie przyczynom przestępczości – warsztaty

21 i 22 listopada 2018r. klasy IV c i V a wzięły udział w warsztatach w ramach projektu „Poznaj swoją tożsamość. Dziedzictwo kulturowe – drogą do przeciwdziałania przyczynom przestępczości”.

Czytaj więcej...

CERTYFIKAT - SZKOŁA PROMUJĄCA NIEPODLEGŁOŚĆ

„ Naród, który traci pamięć
przestaje być Narodem
- staje się jedynie zbiorem ludzi,
czasowo zajmujących dane terytorium.”

Józef Piłsudski

Czytaj więcej...

Klasy V na wycieczce w Olsztynie

Dnia 15 listopada 2018r. klasy piąte wyjechały na wycieczkę do Olsztyna. 

Głównym celem wyprawy było przedstawienie Moskiewskiej Rewii na Lodzie „Królowa Śniegu” (Hala Urania).

Czytaj więcej...

Spotkanie klas VIII a, VIII b i VII a z p. Ryszardem Kawczyńskim

19 listopada 2018r. gościliśmy w szkole p. Ryszarda Kawczyńskiego, wieloletniego dyrektora Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie, wcześniej dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych w Reszlu, obecnie Prezesa zarządu w Wielobranżowym Przedsiębiorstwie Komunalnym w Reszlu.

Czytaj więcej...

„Lekcja o Funduszach Europejskich”

Nasza szkoła zakwalifikowała się do udziału w akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich V”. Tym samym znaleźliśmy się w gronie 268 placówek oświatowych z 5 województw Polski Wschodniej biorących udział w tym projekcie!

Czytaj więcej...

Konrad Łazarczyk z III a G Mistrzem Polski Młodzików w zapasach!

W ubiegłym roku pisaliśmy o sukcesach sportowych Konrada Łazarczyka, dziś uczęszczającego do klasy III a (oddział gimnazjum) w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Reszlu. Dokładnie rok temu w listopadzie uczeń zajął I miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w zapasach, które odbyły się w Brzegu Dolnym (styl wolny, kategoria wagowa 73 kg).

Czytaj więcej...

„Jednostka w wirach historii. Losy indywidualne w uniwersalnym przekazie literatury faktu”.

14 i 15 listopada 2018r. Ośrodek KARTA realizował w naszej szkole oraz w MBP w Reszlu autorską akcję promocji czytelnictwa. 

Czytaj więcej...

Warsztaty profilaktyczne „Smak życia, czyli debata o dopalaczach”

92 uczniów z klas III gimnazjum oraz klas siódmych odbyło warsztaty „Smak życia, czyli debata o dopalaczach”. Ich celem było zwiększenie gotowości młodych ludzi do podejmowania zachowań prozdrowotnych i sięgania po pomoc w przypadkach doznawanych szkód, dostarczanie podstawowych informacji o kontekście używania tzw. dopalaczy i o samych dopalaczach, zwiększenie ostrożności i zmniejszenie otwartości na kontakty z tymi produktami, zwrócenie uwagi na znaczenie umiejętności odmawiania w kontaktach z rówieśnikami.

Czytaj więcej...

Dodatkowe informacje