Bezpieczeństwo w sieci

Bezpieczeństwo w sieci to sprawa niezwykle istotna. Często słyszymy o namierzaniu kogoś przez Internet, o zawieraniu tragicznie kończących się znajomości albo grach, w które chętnie grają dzieci bez wiedzy dorosłych, a które kończą się bardzo różnie.

Czytaj więcej...

Wirtualna Gazetka w Gimnazjum nr 1 w Reszlu

Od marca w Gimnazjum nr 1 w Reszlu przekazywanie informacji w sposób tradycyjny wzbogaca lub zastępuje Wirtualna Gazetka Szkolna. 

Czytaj więcej...

Egzamin gimnazjalny 2017

W środę 19 kwietnia 2017 r. rozpoczął się egzamin gimnazjalny rocznika 2001.

Czytaj więcej...

Tradycje wielkanocne

W środę 12 kwietnia 2017 roku w ostatnim dniu przed dłuższą przerwą świąteczną uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w apelu z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy pod tytułem „Tradycje Wielkanocne".

Czytaj więcej...

Szukamy wiosny w lesie

W piątek, 7 kwietnia uczniowie klas 2c i 2d wybrali się na wycieczkę do lasu w Worpławkach. Celem wyprawy była obserwacja oznak wiosny. Po przyjeździe przywitali nas gospodarze tego miejsca, pan leśniczy Adam Zajk i Sebastian Trapik z Nadleśnictwa Srokowo. Pogoda sprzyjała wędrówce, było pogodnie i świeciło słońce.

Czytaj więcej...

Uczymy się wielokrotnie szybciej

Za nami marzec i kolejne miesiące poznawania i odkrywania tajemnic nauki na dodatkowych zajęciach czytelniczych. Uczniowie klas trzecich i drugich uczyli się w jaki sposób efektywnie zrobić notatkę z wiadomości już posiadanych lub nowo poznanych.

Czytaj więcej...

Najpiękniejsza pisanka

W konkursie na „Najpiękniejszą pisankę" wzięło udział aż 78 uczniów naszej szkoły.W klasach „0” przyniesiono 18 pisanek, w kl. I-III 42 prace, a w klasach IV-VI 18 prac. Wszystkie pisanki były pomysłowo wykonane,różnymi technikami.

Czytaj więcej...

Kino objazdowe odwiedziło Reszel

Po raz kolejny w tym roku szkolnym do Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu przyjechało kino objazdowe. Tym razem 4 kwietnia 2017 roku uczniowie mogli obejrzeć amerykański film animowany z 2016 roku w reżyserii Chrisa Renauda i Yarrow Cheney pod tytułem: „Sekretne życie zwierzaków domowych”. Światowa premiera filmu miała miejsce w Stanach Zjednoczonych 8 lipca 2016 roku. Premiera filmu w Polsce odbyła się 23 września 2016 roku.

Czytaj więcej...

Noc sów 2017 - ogólnopolskie wydarzenie

Po raz pierwszy nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim wydarzeniu "Noc sów" poświęconym nocnym łowczyniom organizowane przez Ptaki Polskie.

Czytaj więcej...

Uczniowie reszelskiej „Trójki” nagrodzeni w XXI Ogólnopolskim Konkursie im. Ireny Kwinto „Życie bajką jest”

Uroczyste podsumowanie XXI Ogólnopolskiego Konkursie im. Ireny Kwinto „Życie bajką jest” odbyło się 25 marca 2017 r. o godz. 11:00 w Młodzieżowym Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim. Na tę uroczystość zaproszenie otrzymało sześcioro uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3 w Reszlu wraz z rodzicami.

Czytaj więcej...

Dodatkowe informacje