Szkolny konkurs z języka angielskiego „słówkowy geniusz”

Dnia 17.05.2017 roku w naszej szkole odbył się konkurs z języka angielskiego: „Słówkowy Geniusz”. Patronat nad konkursem sprawowały Panie Elżbieta Szymborska-doradca metodyczny Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli oraz Anna Wysocka –Rokita - przedstawiciel wydawnictwa MACMILLAN. Organizatorami konkursu były Panie Iwona Krupowicz i Małgorzata Chmarycz.

Czytaj więcej...

Warszawa dla ciekawych świata

19 maja 2017 r. grupa gimnazjalistów udała się na wycieczkę do stolicy Polski.

Czytaj więcej...

Dzień Wyrównywania Szans Edukacyjnych w Trójce

17 maja 2017 roku czwarty raz z rzędu w naszej szkole został zorganizowany dla uczniów Dzień Wyrównywania Szans Edukacyjnych. W jego głównym założeniu jest zaproponować uczniom zajęcia bez podręcznika, które merytorycznie będą zawierały treści z podstawy programowej. Zaplanowane przez poszczególnych nauczycieli zajęcia były różnorodne, atrakcyjne pod względem formy i metod. Tego dnia uczniowie uczestniczyli w wycieczkach pieszych i autokarowych poszerzając w ten sposób swoją wiedzę i umiejętności.

Czytaj więcej...

„Święto biblioteki szkolnej” w SP nr 3 pod hasłem „ W świecie bajek”

Miesiąc maj, to gorący okres dla biblioteki. 08.05.2017 r. z okazji „Święta bibliotekarza i biblioteki” w naszej szkole odbył się, specjalnie z tej okazji, przegląd czternastu przygotowanych przez uczniów z klas I-VI oraz nauczycieli i wychowawców, krótkich przedstawień na podstawie wcześniej (w marcu) wylosowanych tytułów książek.

Czytaj więcej...

Wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”

16 marca 2017 r. już po raz dwudziesty szósty odbył się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”. Jest to najbardziej masowa impreza matematyczna na świecie.

Czytaj więcej...

Turniej Wiedzy Pożarniczej rozstrzygnięty

Szkoła Podstawowa nr 3 w Reszlu od trzech lat bierze czynny udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, który organizuje Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kętrzynie oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie.

Czytaj więcej...

Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Warmińsko - Mazurski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym skierowany do uczniów szkół podstawowych oraz uczniów gimnazjów regionu warmińsko - mazurskiego jest eliminacją Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Czytaj więcej...

Niesamowite spotkanie z autorką Roksaną Jędrzejewską –Wróbel

9 maja 2017 r. dla uczniów klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu okazał się dniem przygody z literaturą. W ramach Tygodnia Bibliotek, który odbywa się w dniach 8-15 maja na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej przyjechała z Gdańska na spotkanie z uczniami pisarka dziecięca Roksana Jędrzejewska –Wróbel.

Czytaj więcej...

Akcenty patriotyczne w Gimnazjum nr 1 w Reszlu

W ramach obchodów Święta Konstytucji 3 Maja i Święta Flagi w naszej szkole podjęto szereg działań mających na celu przybliżenie wartości patriotycznych.

Czytaj więcej...

Gimnazjum nr 1 w Reszlu – szkoła przyjazna rowerzystom

Tuż po przedłużeniu szkole Certyfikatu Dziedzictwa Kulinarnego Warmii, Mazur i Powiśla, nadanego 29 maja 2015 r., Gimnazjum nr 1 w Reszlu 24 kwietnia 2017 r. zostało wyróżnione Certyfikatem Miejsca Przyjaznego Rowerzystom. Odebrał go w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie, Pan Dyrektor Edward Szmul.

Czytaj więcej...

Dodatkowe informacje