KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Koncert muzyczny pt. „Pieśń Polska”

W dniu 7 marca w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie klas 4-6 z muzyką przygotowane przez Agencję Artystyczną „MAT”. Dotyczyło ono historii pieśni - muzyki wokalnej od „Bogurodzicy” po czasy współczesne.

Uczniowie dowiedzieli się jakie były początki pieśni w Europie i Polsce, jak kształtował się rozwój muzyki wokalnej na przestrzeni epok, kim byli kompozytorzy , wykonawcy. O jakiej tematyce to były utwory oraz w jakich okolicznościach je wykonywano. Mowa też była o roli pieśni (tu pieśni patriotycznej) w czasach romantyzmu, okresie wojennym czy komunizmie.
Dzieci usłyszały o wybitnych Polakach związanych z historią pieśni, np. Oskarze Kolbergu, Stanisławie Moniuszko, Karolu Karpińskim, Jacku Kaczmarskim. Zebrani mieli również możliwość wysłuchania pieśni z różnych okresów, np. „Bogurodzicy”, „Pije Kuba do Jakuba”, „Witaj majowa jutrzenko”, „Kum i kuma”, „Marsz obozowy”.
Koncert prowadził Konrad Kozubowski, muzycy towarzyszący: Agnieszka Szczucka i Daniel Michalski – śpiew, Dominik Skwarczyński – akompaniament.
Podczas spotkania panowała miła i przyjazna atmosfera, bez wątpienia dzieci miały możliwość poszerzenia oraz zdobycia nowej wiedzy dotyczącej muzyki.

Marta Lewczuk-Daliga

Fot. Organizatorzy

GALERIA ZDJĘĆ

Dodatkowe informacje