KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kino objazdowe odwiedziło Reszel

Po raz kolejny w tym roku szkolnym do Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu przyjechało kino objazdowe. Tym razem 4 kwietnia 2017 roku uczniowie mogli obejrzeć amerykański film animowany z 2016 roku w reżyserii Chrisa Renauda i Yarrow Cheney pod tytułem: „Sekretne życie zwierzaków domowych”. Światowa premiera filmu miała miejsce w Stanach Zjednoczonych 8 lipca 2016 roku. Premiera filmu w Polsce odbyła się 23 września 2016 roku.

W Nowym Jorku w pewnym wieżowcu prawdziwe życie zwierząt zaczyna się, gdy opiekunowie czworonogów opuszczają rano mieszkania. Tymczasem zwierzęta składają sobie wizyty, opowiadają o swoich opiekunach i oglądają telewizję. Jednym z tych zwierząt jest Jack Russell Terrier, który ma na imię Max. Bardzo kocha swoją opiekunkę Katie. Ale sytuacja nieco się komplikuje, kiedy Katie przyprowadza nowego lokatora - wielkiego kudłatego psa Duke'a. Psy nie lubią się od pierwszego wejrzenia, ale gdy przypadkiem znajdą się w samym centrum niebezpiecznego miasta będą musiały nauczyć się współpracować, by jakoś przetrwać i wrócić do domu. A czyha na nich uroczy, ale niebezpieczny i przebiegły królik Tuptuś, któremu para tych psiaków mocno się naraziła.

Dlaczego zwierzęta są dla nas takie ważne, co my możemy im dać, ale także co istotnego dostajemy od nich? Zwierzęta mogą być świetnymi nauczycielami! To od nich uczymy się bezwarunkowej miłości, bezgranicznego zaufania, odpowiedzialności za żywą istotę, szacunku, akceptacji. Takie wartości niósł ze sobą film, który z przyjemnością obejrzały przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły.

K. Bujnowska

GALERIA ZDJĘĆ

Dodatkowe informacje