KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Uczymy się wielokrotnie szybciej

Za nami marzec i kolejne miesiące poznawania i odkrywania tajemnic nauki na dodatkowych zajęciach czytelniczych. Uczniowie klas trzecich i drugich uczyli się w jaki sposób efektywnie zrobić notatkę z wiadomości już posiadanych lub nowo poznanych.

Wykorzystana została do tego mapa myśli, inaczej mapowanie myśli. To efektywna technika notowania, opracowana przez dwóch brytyjskich naukowców, Tony i Barry Buzan. Badania wykazały, że tworząc mapy myśli zamiast klasycznych notatek, można notować i uczyć się nawet 10 razy szybciej.

Uczniowie najpierw bazowali na materiale im najbliższym, tak by potem przejść w efekcie końcowym do tworzenia mapy myśli z udziałem baśni Hansa Christiana Andersena. Finał zajęć odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Reszlu. Tak się doskonale złożyło, że biblioteka w tym czasie realizowała Noc z Andersenem, więc w pięknej scenerii po części teoretycznej był bal dzieci w przepięknych strojach. Dodam także, że uczniowie z SP3, którzy wypożyczyli i przeczytali w I semestrze roku szkolnego 2016/17 w MBP najwięcej książek mieli niewątpliwą okazję uczestniczenia w pięknym przedsięwzięciu- Nocy z Andersenem.

Czym się różni mapa myśli od zwykłej notatki? Notując w klasyczny, linearny sposób aktywizujemy głównie lewą półkulę mózgu, tracimy czas na zapisanie, zapamiętanie i odszukanie w tekście niepotrzebnych słów. Notując w technice mapowania myśli aktywizujemy obie półkule mózgu, na jednej kartce możemy zapisać informacje, które w notatce linearnej zajęłyby kilka stron, notujemy i zapamiętujemy nawet 10 razy szybciej, wychodzimy poza utarte schematy myślenia i rozwijamy nasze twórcze zdolności.

Dziękujemy paniom Wiesi i Ali za współpracę. Pracować z Wami drogie Panie to czysta przyjemność.

Krystyna Bujnowska

GALERIA ZDJĘĆ

Dodatkowe informacje