Szanowni Państwo,

Aktualnie w Urzędzie Gminy w Reszlu trwają prace nad pozyskaniem środków finansowych z Unii Europejskiej na realizację projektu, którego celem będzie zwiększenie zakresu spraw urzędowych, które będzie można załatwić przez internet.

Uprzejmie prosimy o wypełnienie niniejszej ankiety, dzięki czemu planowany projekt będzie jak najbardziej zgodny z Państwa potrzebami i oczekiwaniami.

Dziękujemy.

Żywa lekcja historii

27 kwietnia 2017 r. uczniowie gimnazjum uczestniczyli w „żywej lekcji historii”, przygotowanej przez Jacentego Ordowskiego z Bractwa Rycerskiego Zamku Golub Dobrzyń.

Aktorzy zaprezentowali lekcję „Polska pierwszych Piastów”. Spektakl obejmował informacje dotyczące kultury duchowej i materialnej z okresu wczesnopiastowskiego. Spotkanie przybliżyło tworzenie się państwa polskiego, przyczyny i skutki chrztu Polski, przypomniane zostały najważniejsze informacje z okresu wczesnego średniowiecza. Aktorami w inscenizacji byli też sami uczniowie. Wcielili się w postacie księcia Mieszka, jego żony Dobrawy, zakonnika Galla Anonima i wojów drużyny książęcej. Program przedstawienia zawierał scenki historyczne z pokazami walk wojów średniowiecznych. Uczniowie mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z replikami przedmiotów używanych w tamtym okresie.

Tekst: Magdalena Baranowska

GALERIA ZDJĘĆ

Fot. Agnieszka Żyła

Dodatkowe informacje