KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Żywa lekcja historii

27 kwietnia 2017 r. uczniowie gimnazjum uczestniczyli w „żywej lekcji historii”, przygotowanej przez Jacentego Ordowskiego z Bractwa Rycerskiego Zamku Golub Dobrzyń.

Aktorzy zaprezentowali lekcję „Polska pierwszych Piastów”. Spektakl obejmował informacje dotyczące kultury duchowej i materialnej z okresu wczesnopiastowskiego. Spotkanie przybliżyło tworzenie się państwa polskiego, przyczyny i skutki chrztu Polski, przypomniane zostały najważniejsze informacje z okresu wczesnego średniowiecza. Aktorami w inscenizacji byli też sami uczniowie. Wcielili się w postacie księcia Mieszka, jego żony Dobrawy, zakonnika Galla Anonima i wojów drużyny książęcej. Program przedstawienia zawierał scenki historyczne z pokazami walk wojów średniowiecznych. Uczniowie mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z replikami przedmiotów używanych w tamtym okresie.

Tekst: Magdalena Baranowska

GALERIA ZDJĘĆ

Fot. Agnieszka Żyła

Dodatkowe informacje