Szanowni Państwo,

Aktualnie w Urzędzie Gminy w Reszlu trwają prace nad pozyskaniem środków finansowych z Unii Europejskiej na realizację projektu, którego celem będzie zwiększenie zakresu spraw urzędowych, które będzie można załatwić przez internet.

Uprzejmie prosimy o wypełnienie niniejszej ankiety, dzięki czemu planowany projekt będzie jak najbardziej zgodny z Państwa potrzebami i oczekiwaniami.

Dziękujemy.

Niesamowite spotkanie z autorką Roksaną Jędrzejewską –Wróbel

9 maja 2017 r. dla uczniów klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu okazał się dniem przygody z literaturą. W ramach Tygodnia Bibliotek, który odbywa się w dniach 8-15 maja na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej przyjechała z Gdańska na spotkanie z uczniami pisarka dziecięca Roksana Jędrzejewska –Wróbel.

Pani Roksana jest autorką książek dla najmłodszych, za które otrzymała wiele nagród i wyróżnień. Jest między innymi laureatką nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Uczniowie już wcześniej poznali Jej utwory na lekcjach, ponieważ we fragmentach mają je w swoich podręcznikach.

W trakcie spotkania młodzi czytelnicy dowiedzieli się , skąd autorka bierze pomysły do swoich książek. Pisarka podpowiedziała jak można uważnie obserwować rzeczywistość i proste czynności, bo właśnie w nich jest najwięcej pomysłów na ciekawe opowieści. Zainteresowała odbiorców tematyką książek, opowiedziała o sekretach kunsztu literackiego, zabrała w świat swoich opowieści, prowokując ciekawe wypowiedzi uczniów na temat tego, co w życiu tak naprawdę jest ważne. Uczniowie chętnie zadawali pytania dotyczące okoliczności pracy pani Roksany, ale nie tylko pracy zawodowej, właściwie całe spotkanie autorka odpowiadała na nurtujące pytania dzieci. W ten sposób nawiązała bardzo dobry kontakt z czytelnikami.

Na koniec autorka przeczytała fragmenty swoich książek. Było to miłe, udane spotkanie, ponieważ pisarka jest bardzo ciepłą, otwartą, pozytywną osobą. Po spotkaniu możliwa była chwila rozmowy z pisarką, podczas gdy dokonywała imiennych wpisów i dedykacji do swoich książek.

Na takie spotkanie warto czekać cały rok! Dziękujemy Paniom z Miejskiej Biblioteki Publicznej za zaproszenie. Życzymy z okazji Dnia Bibliotekarza wielu czytelników, którzy z entuzjazmem zawołają, że „Czytanie jest SUPER!”, bo taki okrzyk zakończył nasze spotkanie.

Krystyna Bujnowska

GALERIA ZDJĘĆ

Dodatkowe informacje