KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w gimnazjum

23 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017.

Pan Dyrektor Edward Szmul serdecznie powitał wiceburmistrza Reszla, p. Jerzego Bajorka, przewodniczącą Rady Rodziców, p. Joannę Myszkowską oraz wszystkich zgromadzonych w hali sportowej uczniów, rodziców i nauczycieli. Następnie zwrócił się do p. Elżbiety Bołtruczek i p. Danuty Ruszczyńskiej, które od września przejdą na emeryturę, dziękując im za lata współpracy, życząc samych wspaniałych chwil i wiele zdrowia.

Rok szkolny 2016/2017 był szczególny z uwagi na zmiany, jakie zostaną wprowadzone do polskich szkół 1 września 2017 r. W nowym roku szkolnym 2017/2018 nie będzie już klas pierwszych gimnazjum, szóstoklasiści będą uczniami klas siódmych. Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Reszlu od września zmieni nazwę na: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Dąbrowskiej w Reszlu - dzieci oraz młodzież będą nauczane w budynkach przy ulicach Bolesława Chrobrego oraz Marii Konopnickiej. Jednak zanim nadejdą zmiany, nadszedł czas na podsumowanie mijającego roku szkolnego, który, podobnie jak ubiegły obfitował w liczne sukcesy.

Nasi gimnazjaliści zdobyli tytuły laureata i finalisty w wojewódzkich konkursach przedmiotowych:

  • Weronika Pieniak z klasy III a – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego, finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii, finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki.
  • Sara Rogalska z klasy III a - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego, finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki.
  • Weronika Majcher z klasy II a – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego, finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego.
  • Gregor Eble z klasy II a – laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego, finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii.
  • Aleksandra Markisz klasy III a - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.
  • Natalia Szewczyk z klasy III a - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.
  • Wiktoria Waliszewska z klasy II a - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.
  • Natalia Gajewska z klasy II a – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.
  • Paulina Morycz z klasy III a – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.

Uczennica Koziej Marta z klasy II c została finalistką XIII Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej.

Reprezentanci Gimnazjum nr 1 w Reszlu zdobyli III miejsce w województwie w konkursie „Uruchom serce bliźniemu”, któremu patronował Wojewoda Warmińsko – Mazurski oraz Wydział Nauk Medycznych UWM. W konkursie wzięło udział 55 szkół, które reprezentowały 2 - osobowe zespoły. Sukces po wielogodzinnych przygotowaniach odniosły Kamila Piegat z klasy III b oraz Weronika Pieniak z klasy III a przy wsparciu Kingi Przeor z klasy III a w roli rezerwowej. 

W roku szkolnym 2016/2017 13 reszelskich gimnazjalistów wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego TOP MASTER 2017. Uczennice: Magdalena Chmarycz z klasy I a oraz Sara Rogalska z klasy III a zostały laureatkami tego konkursu.

Również w bieżącym roku szkolnym 64 uczniów z klas I,II i III gimnazjum wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego MEMORY MASTER. Uczennice: Weronika Majcher z klasy II a (97%), Magdalena Chmarycz z klasy I a (96%), Sara Rogalska z klasy III a (96%), Marta Nalesińska z klasy III b (95%) – uzyskały tytuł laureata II stopnia; Kinga Przeor z klasy III a (93%), Weronika Pieniak z klasy III a (91%), Maja Pieniak z klasy I a (90%) – uzyskały tytuł laureata III stopnia; Natalia Szewczyk z klasy III a (85%) otrzymała wyróżnienie w konkursie. 

Wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur Matematyczny” otrzymały: Gabriela Haric z klasy III a, Weronika Pieniak z klasy III a oraz Sara Rogalska z klasy III a.

Rok szkolny 2016/2017 przyniósł również sukcesy sportowe. Podopieczne pań – Urszuli Bogdańskiej oraz Bożeny Makarewicz zajęły II miejsce w finale wojewódzkim piłki ręcznej dziewcząt w ramach rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego. W zawodach wzięło udział sześć najlepszych drużyn, które musiały przejść eliminacje powiatowe i rejonowe. 

Z kolei chłopcy z klas sportowych pod opieką p. M. Jałoszewskiego w Mistrzostwach Województwa W – M SZS w piłce nożnej wywalczyli III miejsce w finale wojewódzkim.

Podczas apelu najlepsi uczniowie odebrali świadectwa z wyróżnieniem:

Weronika Majcher z klasy II a - średnia ocen 6,00

Weronika Pieniak z klasy III a - średnia ocen 5,83

Sara Rogalska z klasy III a - średnia ocen 5,61

Gabriela Haric z klasy III a – średnia ocen 5,56

Agata Haric z klasy I a – średnia ocen 5,53

Błażej Urbanowicz z klasy II a - średnia ocen 5,50

Gregor Eble z klasy II a - średnia ocen 5,36

Maja Pieniak z klasy I a - średnia ocen 5,27

Kinga Przeor z klasy III a - średnia ocen 5,11

Natalia Szewczyk z klasy III a - średnia ocen 5,11

Amelia Popiołek z klasy I a - średnia ocen 5,07

Jakub Baranowski z klasy II a - średnia ocen 5,00

Agnieszka Flis z klasy III a - średnia ocen 5,00

Weronika Rozicka z klasy II c - średnia ocen 4,93

Piotr Szmul z klasy III a - średnia ocen 4,89

Koziej Marta z klasy II c - średnia ocen 4,79

Petz Michał z klasy II a - średnia ocen 4,79

Pieniak Przemysław z klasy II a - średnia ocen 4,79

Nagrodę ZNP za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki otrzymała Weronika Pieniak.

Najwyższe średnie ocen osiągnęły klasy: III a – 4,02; I a – 3,66; II a – 3,65.

Najwyższą frekwencję uzyskała klasa I a – 92,80%.

W dalszej części apelu słowa pożegnania skierowała do uczestników apelu Weronika Pieniak z klasy III a. W imieniu swoim oraz pozostałych absolwentów podziękowała nauczycielom za życzliwość, wrażliwość i wiedzę, odkrywanie talentów i rozwijanie pasji, za bezpieczeństwo, wpajanie wartości etycznych i moralnych.

Następnie wychowawcy klas trzecich wręczyli uczniom świadectwa ukończenia szkoły.

Wszystkich zebranych dźwiękiem tradycyjnego, ręcznego, symbolicznego dzwonka, zwiastującego zamknięcie bardzo dobrego i ważnego czasu w historii szkoły, pożegnał p. Edward Szmul, życząc bezpiecznego i zasłużonego odpoczynku podczas wakacji.

GALERIA ZDJĘĆ

A. Żyła

Dodatkowe informacje