KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

  

RESZELSKI BUDŻET OBYWATELSKI
NA 2019 ROK (RBO 2019)

 Decydujmy razem

 

GŁOSOWANIE 

 


Projekty spełniające wymagania formalne i merytoryczne, zostały ogłoszone na stronie internetowej Urzędu Gminy w Reszlu www.ugreszel.pl i BIP Gminy Reszel, oraz poddane głosowaniu mieszkańców na karcie do głosowania.

 

Kto może głosować:

 

Mieszkaniec Gminy Reszel posiadający stały lub tymczasowy meldunek, który ukończył 16 rok życia. Karta do głosowania dostępna na stronie internetowej www.ugreszel.pl w zakładce RBO lub w siedzibie Urzędu Gminy w Reszlu - pokój nr 14.

 

Sposób głosowania:

 

  • Wypełnienie karty do głosowania i przesłanie jej drogą elektroniczną na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. z kwalifikowanym podpisem elektronicznym;
  • Wypełnienie karty do głosowania i wrzucenie jej do urny w punkcie Informacji Turystycznej w Urzędzie Gminy w Reszlu;
  • Wypełnienie karty do głosowania i przesłanie listownie na adres Urzędu Gminy w Reszlu.

 

GŁOSOWANIE TRWA DO 24 PAŹDZIERNIKA 2018 R.

 

Projekty z największą liczbą głosów zostaną przyjęte do realizacji w budżecie Gminy na 2019 rok.

 

Zapraszamy do głosowania!

 

Protokół z posiedzenia Zespołu Koordynującego

Załącznik nr 1 do Protokółu z posiedzenia Zespołu Koordynującego

Karta do głosowania

Bezpieczeństwo jest bardzo ważne

Właśnie dlatego na początku każdego roku szkolnego organizuje się w szkole spotkania z policjantem, by przypomnieć uczniom najważniejsze zasady bezpiecznego zachowania się.

W tym roku szkolnym w Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu, 6 września najmłodsi uczniowie z klas I-III spotkali się z policjantami z Komendy Powiatowej w Kętrzynie oraz Komisariatu Policji w Reszlu oraz z komendantem Gminnej OSP w Reszlu.

Dzieci miały niecodzienną okazję porozmawiać z policjantami i strażakiem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię, prawidłowym zachowaniu się na drodze poza miastem, obowiązku noszenia odblasków po zmroku, bezpiecznym zachowaniu w czasie oczekiwania na autobus szkolny. Goście wskazali również dzieciom uwagę na konieczność ograniczonego zaufania w stosunku do nieznajomych, powiedzieli o pozycjach obronnych w przypadku kontaktu ze zwierzętami, szczególnie agresywnym psem, oraz o skutkach zabawy z niebezpiecznymi przedmiotami i ogniem pod nieobecność dorosłych. Policjanci zwrócili też uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko, omówili sposoby ich unikania i radzenia sobie w sytuacjach trudnych.

Dzieci chętnie odpowiadały na zadawane pytania i wykazały się ogromną wiedzą z zakresu bezpieczeństwa, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się, a także numery telefonów alarmowych. Uczniowie mieli także okazję do czynnego udziału, poprzez możliwość zadawania pytań, na które prowadzący udzielali wyczerpujących odpowiedzi. 

Po części teoretycznej uczniowie udali się wraz z wychowawczyniami na przejścia dla pieszych, by przećwiczyć prawidłowe przechodzenie przez jezdnię, a następnie poszli do strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Reszlu, gdzie mogli zobaczyć sprzęt strażacki, samochody bojowe, ubrania strażaków do akcji oraz sprawdzić jak działa system powiadamiania. Pan Krzysztof Iwanow cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał na wszystkie pytania uczniów, a samochody strażackie zrobiły na dzieciach ogromne wrażenie.

Bardzo dziękuję asp. sztabowej Monice Danieluk, st. sierżant Jelenie Kisielewskiej, mł. asp. Pawłowi Obolewiczowi oraz komendantowi Gminnej OSP w Reszlu Krzysztofowi Iwanowowi za spotkanie i przekazaną w ciekawy sposób wiedzę, a uczniom życzę bezpiecznego roku szkolnego.

Danuta Baten

GALERIA ZDJĘĆ

Dodatkowe informacje