Na wesoło w nowy rok szkolny 2017/18-spektakl „Bocian i żabka”

8 września 2017 roku o godzinie 9.00 na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Reszlu odbył się teatrzyk dla dzieci pt. "Bocian i żabka".

Aktorzy Teatru Krak – Art przenieśli naszych najmłodszych widzów z klas pierwszych i drugiej, a także ich wychowawców do świata poszukującej przygód, nieposłusznej żabki Hani.

Bajka opowiada historię małej żabki Hanusi, która w poszukiwaniu przygód oddala się od domu. Na swojej drodze spotyka biedronkę, bociana i dzięcioła. W wyniku bezmyślnego zachowania żabka gubi drogę do domu. Na jej poszukiwanie wyruszają między innymi leśne ptaki oraz jej odwieczny wróg bocian.

Bajka uczy posłuszeństwa a także tego, że nawet najgorsi wrogowie mogą zostać przyjaciółmi. Uczy jak ważne jest niesienie pomocy słabszym czy młodszym, a także mówi o posłuszeństwie wobec rodziców.

Spektakl uświadomił małym widzom konieczność niesienia pomocy słabszym kolegom i młodszym koleżankom. Nauczył również posłuszeństwa wobec rodziców.

Dziękujemy paniom z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Reszlu za zaproszenie. Dzieci przez zabawę poznały i przypomniały sobie wiele potrzebnych zasad, które przydadzą się im w najbliższym czasie w praktyce.

Krystyna Bujnowska

GALERIA ZDJĘĆ

Dodatkowe informacje