KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Muzyczne opowieści małego Frycka

Dnia 28 września 2017 roku uczniowie klas 0 – IV Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu uczestniczyli w koncercie muzycznym przygotowanym przez Agencję Artystyczną Mat z Olsztyna.

Głównym celem spotkania było przybliżenie sylwetki i twórczości najwybitniejszego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina. Artysta komponował niemal wyłącznie na fortepian solo lub z towarzyszeniem orkiestry. Wyjątkiem są pieśni solowe oraz drobne utwory na wiolonczelę i fortepian. W swojej twórczości Chopin często wykorzystywał elementy polskiej muzyki ludowej.

Uczniowie poznali budowę i brzmienie akordeonu i fortepianu oraz polskie tańce ludowe takie jak: kujawiak, mazur, oberek, polonez, krakowiak. Wybrane dzieci, przebrane w stroje ludowe zaprezentowały widzom wybrane elementy tańców ludowych.

W końcowej części programu odbył się turniej wiedzy o muzyce, w którym brali udział uczniowie: Ala Pawelec kl. IV b, Julia Zawadka kl. IV b, Kacper Kądziołka kl. IV c, Oliwia Wasilewicz kl. IV c, Zuzanna Gradzewicz kl. III b, Bartłomiej Kowalski kl. III d. Zwyciężyły Julia Zawadka i Oliwia Wasilewicz z kl. IV b.

Małgorzata Maksymiuk

GALERIA ZDJĘĆ

 

Dodatkowe informacje