KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu

13 października 2017r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. M. Dąbrowskiej w Reszlu odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej.

O godzinie 10.00 przewodnicząca Samorządu Szkolnego, Weronika Majcher rozpoczęła uroczysty apel.

Po wprowadzeniu sztandarów Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Gimnazjum nr 1 i odśpiewaniu hymnu państwowego, głos zabrał Dyrektor – pan Edward Szmul, który powitał wszystkich zebranych w hali sportowej szkoły. W szczególności zwrócił się do zaproszonych gości. Tego dnia byli z nami: Burmistrz Reszla, p. Marek Janiszewski, Wiceburmistrz, p. Jerzy Bajorek, przewodnicząca Rady Rodziców, p. Anna Scheiba, proboszcz ks. kan. Krzysztof Bumbul oraz emerytowani nauczyciele.

Pan Edward Szmul podkreślił, że Dzień Edukacji Narodowej to święto upamiętniające powołanie Komisji Edukacji Narodowej odpowiedzialnej za reformę polskiego szkolnictwa. To święto osób, które na co dzień zajmują się wychowaniem i kształceniem kolejnych pokoleń Polaków. Za to zaangażowanie w wychowanie i nauczanie Pan Dyrektor serdecznie podziękował wszystkim nauczycielom, życząc dalszej satysfakcji z wykonywanej pracy.

Następnie głos zabrali kolejno - Burmistrz Reszla, p. Marek Janiszewski, Przewodnicząca Rady Rodziców, p. Anna Scheiba, przedstawicielka ZNP, p. Bożenna Michalak oraz proboszcz ks. kan. Krzysztof Bumbul, którzy złożyli życzenia wszystkim pracownikom szkoły.

Jak co roku w dalszej części apelu zostały wręczone nagrody Burmistrza Reszla.

W roku szkolnym 2017/2018 otrzymali je: p. Danuta Baten, p. Magdalena Baranowska, p. Małgorzata Gajo, p. Małgorzata Gardocka, p. Marlena Jałoszewska, p. Mariusz Jałoszewski, p. Stanisława Kacprzyk, p. Iwona Krupowicz, p. Marta Maciorowska, p. Bożena Makarewicz, p. Elżbieta Majcher, p. Agnieszka Migus, p. Anna Szewczyk, p. Alina Szmul, p. Edward Szmul, p. Jolanta Wasiluk, p. Agnieszka Żyła.

Z kolei nagrody dyrektora zostały przyznane: s. Czesławie Bezrutczyk, p. Krystynie Bujnowskiej, p. Dorocie Borejko, p. Dorocie Choromańskiej, p. Annie Lemecha, p. Iwonie Michalskiej, p. Łukaszowi Pyrzakowi, p. Dorocie Stasiewicz.

Na zakończenie piątkowego spotkania odbyła się część artystyczna przygotowana przez gimnazjalistów z klas III b i III c . Tym razem uczniowie przygotowali parodię „Dziadów cz. II” Adama Mickiewicza. Przedstawienie spodobało się szczególnie najmłodszym uczniom. Jak widać twórczość naszego wieszcza narodowego skłania i do refleksji i do zabawy.

Po zakończeniu części artystycznej Pan Dyrektor podziękował osobom odpowiedzialnym za przygotowanie akademii oraz młodym i zdolnym artystom.

Organizatorzy

Fot. Jarosław Żyła

GALERIA ZDJĘĆ

Dodatkowe informacje