Szanowni Państwo,

Aktualnie w Urzędzie Gminy w Reszlu trwają prace nad pozyskaniem środków finansowych z Unii Europejskiej na realizację projektu, którego celem będzie zwiększenie zakresu spraw urzędowych, które będzie można załatwić przez internet.

Uprzejmie prosimy o wypełnienie niniejszej ankiety, dzięki czemu planowany projekt będzie jak najbardziej zgodny z Państwa potrzebami i oczekiwaniami.

Dziękujemy.

Jarzębinka czyli głośne czytanie bajki przez rodziców.

W miesiącu październiku w Oddziałach Przedszkolnych przy SP nr 3 w Reszlu odbyło się spotkanie z literaturą dziecięcą czytaną przez rodziców dla starszych przedszkolaków.

Zaproszeni rodzice – Monika Korynkiewicz, Barbara Zelma i Malwina Mikułaniec przeczytali bajkę rosyjską J. Tajca pt. "Jarzębinka", opowiadającą o babce Oleńce i jej wnuczce. Dziewczynka zostaje porwana przez wilka a zwierzęta pomagają babci w poszukiwaniach Jarzębinki. Książeczka uczy dzieci bardzo ważnej rzeczy, że dobro, które dadzą innym, zawsze do nich powróci.

Przedszkolaki bardzo chętnie wypowiadały się na temat treści utworu, oceniały postępowanie bohaterów. Potrafiły ułożyć według kolejności zdarzeń historyjkę obrazkową do treści utworu. Następnie dzieci mogły wykazać się swoimi umiejętnościami plastycznymi malując i kolorując obrazek jarzębiny oraz wykonując korale z jarzębiny. Przedszkolaki podczas tego spotkania miały okazję do wzbogacenia wiadomości o jesieni a także rozwijania aktywności twórczej.

Dzieci i wychowawczynie z Oddziałów Przedszkolnych składają serdeczne podziękowania zaangażowanym rodzicom. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z książką czytaną przez rodziców w przedszkolu.

Krystyna Dudek

GALERIA ZDJĘĆ

 

Dodatkowe informacje