KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

  

RESZELSKI BUDŻET OBYWATELSKI
NA 2019 ROK (RBO 2019)

 Decydujmy razem

 

GŁOSOWANIE 

 


Projekty spełniające wymagania formalne i merytoryczne, zostały ogłoszone na stronie internetowej Urzędu Gminy w Reszlu www.ugreszel.pl i BIP Gminy Reszel, oraz poddane głosowaniu mieszkańców na karcie do głosowania.

 

Kto może głosować:

 

Mieszkaniec Gminy Reszel posiadający stały lub tymczasowy meldunek, który ukończył 16 rok życia. Karta do głosowania dostępna na stronie internetowej www.ugreszel.pl w zakładce RBO lub w siedzibie Urzędu Gminy w Reszlu - pokój nr 14.

 

Sposób głosowania:

 

  • Wypełnienie karty do głosowania i przesłanie jej drogą elektroniczną na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. z kwalifikowanym podpisem elektronicznym;
  • Wypełnienie karty do głosowania i wrzucenie jej do urny w punkcie Informacji Turystycznej w Urzędzie Gminy w Reszlu;
  • Wypełnienie karty do głosowania i przesłanie listownie na adres Urzędu Gminy w Reszlu.

 

GŁOSOWANIE TRWA DO 24 PAŹDZIERNIKA 2018 R.

 

Projekty z największą liczbą głosów zostaną przyjęte do realizacji w budżecie Gminy na 2019 rok.

 

Zapraszamy do głosowania!

 

Protokół z posiedzenia Zespołu Koordynującego

Załącznik nr 1 do Protokółu z posiedzenia Zespołu Koordynującego

Karta do głosowania

Śniadanie Daje Moc – czyli Misja Śniadaniowa w Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu

Po raz kolejny wspólnie ze szkołami z całej Polski obchodziliśmy w Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu Dzień Śniadanie Daje Moc. Akcja polegała na wspólnym zorganizowaniu w klasie zdrowego śniadania. W tym roku szkolnym do uczniów klas I-III, dołączyły też dzieci z oddziałów przedszkolnych.

Wszystkim nam zależy, aby dzieci były zdrowe i miały energię do nauki i zabawy. Codzienne śniadanie pomaga im dobrze zacząć dzień i daje równy start w szkolne obowiązki. Jak co roku 8 listopada , w Dniu Śniadanie Daje Moc, nauczycielki klas I-III oraz starszych grup oddziałów przedszkolnych zorganizowały wraz z uczniami śniadanie w swojej klasie, dając szansę dzieciom, aby mogły wspólnie przygotować i wspólnie zjeść najważniejszy posiłek dnia.

Dzieci miały frajdę nie tylko z przygotowania posiłku, dzielenia się z innymi, ale także spróbowania nowych smaków, dowiedzenia się co lubią na śniadanie inne dzieci i dlaczego właściwie śniadanie jest takie ważne. Najważniejszym celem akcji było zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Dzieci dowiedziały się o zasadach zdrowego odżywiania, poznały piramidę żywienia, miały okazję spotkać się z pielęgniarka szkolną, która przeprowadziła pogadankę na temat prawidłowego odżywiania się dzieci. W niektórych klasach do akcji włączyli się rodzice.

Emocji było wiele. Okazało się, że uczniowie mają dużą wiedzę na temat zdrowych produktów i wiedzą jak często należy spożywać posiłki. Samodzielne przygotowanie śniadania okazało się nie lada wyzwaniem, szczególnie dla przedszkolaków i uczniów klas I. Uczniowie klas II i III mają już za sobą pierwsze doświadczenia w samodzielnym przygotowaniu posiłku z poprzednich edycji Śniadanie Daje Moc.

To była świetna zabawa dla dzieci, dzięki akcji, najmłodsi uczniowie dowiedzieli się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie.

Danuta Baten

GALERIA ZDJĘĆ

Dodatkowe informacje