KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

  

RESZELSKI BUDŻET OBYWATELSKI
NA 2019 ROK (RBO 2019)

 Decydujmy razem

 

GŁOSOWANIE 

 


Projekty spełniające wymagania formalne i merytoryczne, zostały ogłoszone na stronie internetowej Urzędu Gminy w Reszlu www.ugreszel.pl i BIP Gminy Reszel, oraz poddane głosowaniu mieszkańców na karcie do głosowania.

 

Kto może głosować:

 

Mieszkaniec Gminy Reszel posiadający stały lub tymczasowy meldunek, który ukończył 16 rok życia. Karta do głosowania dostępna na stronie internetowej www.ugreszel.pl w zakładce RBO lub w siedzibie Urzędu Gminy w Reszlu - pokój nr 14.

 

Sposób głosowania:

 

  • Wypełnienie karty do głosowania i przesłanie jej drogą elektroniczną na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. z kwalifikowanym podpisem elektronicznym;
  • Wypełnienie karty do głosowania i wrzucenie jej do urny w punkcie Informacji Turystycznej w Urzędzie Gminy w Reszlu;
  • Wypełnienie karty do głosowania i przesłanie listownie na adres Urzędu Gminy w Reszlu.

 

GŁOSOWANIE TRWA DO 24 PAŹDZIERNIKA 2018 R.

 

Projekty z największą liczbą głosów zostaną przyjęte do realizacji w budżecie Gminy na 2019 rok.

 

Zapraszamy do głosowania!

 

Protokół z posiedzenia Zespołu Koordynującego

Załącznik nr 1 do Protokółu z posiedzenia Zespołu Koordynującego

Karta do głosowania

Spotkanie klas pierwszych z poetką Renatą Buczyńską

Ostatnio wydana książka dla dzieci „Wierszyki do oglądania”, której autorkami są działdowska poetka Renata Buczyńska - teksty i Beata Gołębiewska – ilustracje, odwiedziła w środę 15 listopada 2017 roku Miejską Bibliotekę Publiczną w Reszlu, a tam została przedstawiona uczniom klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu.

Książka została zaprezentowana odbiorcom w sposób dość nietypowy. Ilustracje były wyświetlane na ekranie za pomocą projektora, natomiast teksty czytała dzieciom autorka pani Renata Buczyńska, prosząc je wcześniej o skupienie się na obrazach. 

Pani Renata opowiedziała dzieciom, że pisząc wiersze trzymała się pewnych zasad. A mianowicie każdy wierszyk ma ściśle określoną budowę i rytm i jest żartobliwym rymowanym komentarzem do ilustracji. Dlatego nie ma tam wiele miejsca na dodatkowe wyjaśnienia, gdzie się znajdujemy, czy jakie postaci są tam pokazane. To jest właśnie pozostawienie dzieciom pola do wyobraźni.

Na zakończenie spotkania poetka opowiedziała o sobie oraz o tym, czym ponadto w życiu się zajmuje. Uczniowie z zapartym tchem słuchali wypowiedzi pani Renaty. 

Gdy przyszła kolej na pytania, dzieci interesowało wszystko: Ile napisała wszystkich wierszy? Jak dużo czasu poświęca na stworzenie jednego utworu ? Jakie wiersze lubi pisać? Jak dużo czasu zajmuje Jej napisanie jednej książki? Skąd czerpie pomysły na pisanie kolejnych wierszy? Co się dzieje z wierszami po ich napisaniu?

Publikacja ma charakter niekomercyjny i nie jest przeznaczona do sprzedaży, została przekazana do biblioteki i można już ją wypożyczyć do czytania.Zachęcamy uczniów do wypożyczenia i czytania w domu.

Dziękujemy pani dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Reszlu Barbarze Bielskiej za zorganizowanie spotkania z poezją dziecięcą i zaproszenie klas pierwszych naszej szkoły.

Krystyna Bujnowska

GALERIA ZDJĘĆ

Dodatkowe informacje