Szanowni Państwo,

Aktualnie w Urzędzie Gminy w Reszlu trwają prace nad pozyskaniem środków finansowych z Unii Europejskiej na realizację projektu, którego celem będzie zwiększenie zakresu spraw urzędowych, które będzie można załatwić przez internet.

Uprzejmie prosimy o wypełnienie niniejszej ankiety, dzięki czemu planowany projekt będzie jak najbardziej zgodny z Państwa potrzebami i oczekiwaniami.

Dziękujemy.

Razem bezpieczniej – spotkanie ze strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej w Reszlu

Dnia 16 listopada 2017 roku wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu mieli okazję spotkać się z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej w Reszlu, Komendantem Gminnym Krzysztofem Iwanowem i Andrzejem Adamiakiem, by dowiedzieć się jak wielkim zagrożeniem dla życia ludzi i zwierząt jest czad.

Czad to tlenek węgla, który jest bezbarwnym, bezwonnym i silnie trującym gazem. Dostaje się do organizmu człowieka przez układ oddechowy, a następnie jest wchłaniany do krwioobiegu. Uczniowie podczas spotkania dowiedzieli się: Skąd się bierze czad ? Dlaczego czad jest tak niebezpieczny? Co jest główną przyczyną zatruć tlenkiem węgla? Jak uniknąć zatrucia? Jak wezwać pomoc? Co można zrobić, zanim przyjedzie pogotowie i straż pożarna? Uczniowie z zainteresowaniem oglądali film na temat niebezpiecznego czadu i zadawali wiele pytań strażakom. Goście chętnie i wyczerpująco odpowiedzieli na wszystkie pytania i wątpliwości uczniów. Pokazali również nowoczesne urządzenie jakim jest czujnik czadu, który ostrym i głośnym sygnałem informuje, że w powietrzu znajduje się podstępny czad, którego nie czujemy za pomocą naszych zmysłów.

Na koniec spotkania strażacy ogłosili konkurs plastyczny dla uczniów na temat pracy strażaków. Nagrodami będą czujniki czadu, które mogą uratować życie.

GALERIA ZDJĘĆ

Danuta Baten

Dodatkowe informacje