Dzień Pluszowego Misia

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu. Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku.

Przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych z SP3 w Reszlu najpierw uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych z tej okazji przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści o misiach - bohaterach powieści, bajek oraz filmów takich jak Kubuś Puchatek, Paddington, Miś Uszatek. Przedszkolaki wypowiadały się na temat misiów, oglądały książki z pluszowymi bohaterami, uczestniczyły w zabawach ze śpiewem oraz zajęciach plastycznych.

W Dniu Misia dzieci przyniosły swojego ulubionego misia, bawiły się swoimi pluszakami, rysowały i tańczyły. Tego dnia przyszedł do przedszkola najprawdziwszy Miś . Dzieci radośnie go przywitały, recytowały Misiowi wiersze i śpiewały piosenki. Wspólnie z Misiem zabawiły się w ,,Starego niedźwiedzia”. Na pożegnanie Miś poczęstował dzieci słodyczami. Przedszkolaki miały okazję skosztować prawdziwego miodu.

To był wspaniały dzień. Dzieci na długo go zapamiętają, bo przecież miś to najukochańsza zabawka z dzieciństwa, powiernik sekretów i pocieszyciel.

Małgorzata Maksymiuk

GALERIA ZDJĘĆ

Dodatkowe informacje