KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

  

RESZELSKI BUDŻET OBYWATELSKI
NA 2019 ROK (RBO 2019)

 Decydujmy razem

 

GŁOSOWANIE 

 


Projekty spełniające wymagania formalne i merytoryczne, zostały ogłoszone na stronie internetowej Urzędu Gminy w Reszlu www.ugreszel.pl i BIP Gminy Reszel, oraz poddane głosowaniu mieszkańców na karcie do głosowania.

 

Kto może głosować:

 

Mieszkaniec Gminy Reszel posiadający stały lub tymczasowy meldunek, który ukończył 16 rok życia. Karta do głosowania dostępna na stronie internetowej www.ugreszel.pl w zakładce RBO lub w siedzibie Urzędu Gminy w Reszlu - pokój nr 14.

 

Sposób głosowania:

 

  • Wypełnienie karty do głosowania i przesłanie jej drogą elektroniczną na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. z kwalifikowanym podpisem elektronicznym;
  • Wypełnienie karty do głosowania i wrzucenie jej do urny w punkcie Informacji Turystycznej w Urzędzie Gminy w Reszlu;
  • Wypełnienie karty do głosowania i przesłanie listownie na adres Urzędu Gminy w Reszlu.

 

GŁOSOWANIE TRWA DO 24 PAŹDZIERNIKA 2018 R.

 

Projekty z największą liczbą głosów zostaną przyjęte do realizacji w budżecie Gminy na 2019 rok.

 

Zapraszamy do głosowania!

 

Protokół z posiedzenia Zespołu Koordynującego

Załącznik nr 1 do Protokółu z posiedzenia Zespołu Koordynującego

Karta do głosowania

Szkołę Podstawową nr 3 w Reszlu odwiedził Mikołaj

Mikołajki to polska tradycyjna, ku czci świętego Mikołaja, biskupa Miry. Obchodzimy je 6 grudnia. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu tego dnia od samego rana oczekiwali charakterystycznie ubranego gościa, w czerwonym płaszczu i długą białą brodą.

Oba budynki szkoły przybrały na ten dzień świąteczny wygląd, pojawiły się choinki , lampki, świąteczne ozdoby, śnieżne gwiazdy, a z głośników płynęła muzyka wprowadzająca wszystkich w świąteczny nastrój. Dzieci również tego dnia ubrały się świątecznie, niektóre miały czerwone mikołajkowe czapeczki, inne rogi renifera. Od rana panowała atmosfera wielkiego oczekiwania.

Ze względu na deszczową pogodę, Mikołaj w tym roku zamienił sanie na czerwony wóz strażacki, który około godziny dziewiątej rano zajechał pod szkołę, budząc ciekawość wszystkich dzieci, które podbiegły do okien. Z wozu wysiadł Mikołaj w towarzystwie Śnieżynek, asyście strażaka Gaspara i charakterystycznym dzwoneczkiem dał znać, że już jest i ma dla dzieci prezenty. Do drużyny Mikołaja dołączyli również przedstawiciele Burmistrza Reszla, pani Karolina Breziuk i pan Karol Światłowski ze słodkimi upominkami dla wszystkich uczniów.

Mikołaj odwiedził najpierw oddziały przedszkolne, potem wszystkie klasy, nie zapomniał również o najstarszych uczniach z oddziałów gimnazjalnych i chociaż uczniowie klas trzecich właśnie 6 grudnia pisali próbny egzamin gimnazjalny, to wizyta Mikołaja z pewnością umiliła ten dzień i nieco zmniejszyła stres związany ze sprawdzianem wiedzy. Niezwykły gość nie zapomniał też o nauczycielach i pracownikach szkoły.

Tradycyjnie, były wiersze, piosenki, życzenia no i oczywiście słodkie upominki, a do szkolnych świetlic trafiły nowe gry stolikowe, ulubione przez dzieci piłkarzyki. Każdy chciał mieć zdjęcie z Mikołajem, dzieci składały też prośby i życzenia, co chciałby dostać pod choinkę. Było dużo emocji, uśmiechów i okrzyków radości. Około godziny dwunastej Mikołaj pożegnał dzieci i obiecał, że na pewno odwiedzi je za rok.

Serdecznie dziękuję w imieniu uczniów Burmistrzowi Reszla, Radzie Rodziców, Dyrektorowi Szkoły, rodzicom poszczególnych klas za upominki oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację Mikołajek. Radość i uśmiech dzieci w tym dniu są bezcenne.

Danuta Baten
Karol Światłowski

GALERIA ZDJĘĆ

Dodatkowe informacje