Szanowni Państwo,

Aktualnie w Urzędzie Gminy w Reszlu trwają prace nad pozyskaniem środków finansowych z Unii Europejskiej na realizację projektu, którego celem będzie zwiększenie zakresu spraw urzędowych, które będzie można załatwić przez internet.

Uprzejmie prosimy o wypełnienie niniejszej ankiety, dzięki czemu planowany projekt będzie jak najbardziej zgodny z Państwa potrzebami i oczekiwaniami.

Dziękujemy.

Jasełka 2017

W przepięknej bożonarodzeniowej scenerii pojawiła się święta rodzina otoczona aniołami, pastuszkami i owieczkami. Do stajenki zawitali też mali Reszelanie oraz myszy i kot, a także policjant, lekarz, murarz i wójt. 

„Wielkie rzeczy uczynił mi" to tytuł przedstawienia jasełkowego, które zostało przygotowane przez dzieci z klas 0-IV, V-VII oraz gimnazjalistów.

W budynku szkoły przy ulicy M. Konopnickiej jasełka można było zobaczyć 21 grudnia 2017r.

Po uroczystym, wprowadzającym w świąteczny nastrój przedstawieniu burmistrz Reszla - M. Janiszewski złożył wszystkim zgromadzonym świąteczne życzenia. Życzył spokojnych, rodzinnych i pełnych radości oraz przede wszystkim bezpiecznych Świąt Bożego Narodzenia, ponieważ przedświąteczne spotkanie było również okazją do podsumowania konkursu plastycznego ogłoszonego przez straż pożarną - nagrodzeni uczniowie otrzymali czujniki wykrywające obecność czadu. Nagrody wręczali strażacy, dyrektor naszej szkoły - E. Szmul oraz burmistrz i wiceburmistrz Reszla.

Czwartkowe przedświąteczne spotkanie uświetnił swoją obecnością również proboszcz parafii, Krzysztof Bumbul.

Podobna uroczystość odbyła się 22 grudnia 2017 w budynku szkoły przy ulicy B. Chrobrego.

Oprócz jasełek i podsumowania konkursu plastycznego miał miejsce koncert kolęd w języku niemieckim i angielskim w wykonaniu uczniów klas V - VII.

W przygotowanie przedstawienia jasełkowego zaangażowane były – siostra Czesława Bezrutczyk, Elżbieta Głowacka, Dorota Choromańska oraz Iwona Michalska. Dzieci do występu tanecznego przygotowali Jolanta Wasilewska oraz Mirosław Bogdanowicz. Dekoracjami zajęła się Dorota Borejko.
Do koncertu kolęd dzieci przygotowały – Magdalena Urbanowicz, Anna Płotast, Marlena Jałoszewska, Iwona Krupowicz i Marta Maciorowska.

Tekst: Dorota Choromańska
Zdjęcia: SP nr 3 w Reszlu

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

 

Dodatkowe informacje