KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

„Koziołek Matołek”- z wizytą w klasie Ic

Mama Maksa pani Patrycja Krekin to kolejna osoba-rodzic, chętna do głośnego czytania w klasie Ic. Początkowo pani Patrycja zaproponowała lekturę „Małego księcia”, którą to opowieść chciała przeczytać wspólnie z synem, potem po przedyskutowaniu, wybór padł na „Koziołka Matołka” i był to strzał w 10!

Dnia 8 stycznia 2018 roku odbyło się w klasie Ic kolejne głośne czytanie przez zaproszonego rodzica. „Koziołek Matołek” to postać stworzona przez Kornela Makuszyńskiego w jednej z pierwszych w Polsce historyjek obrazkowych dla dzieci w roku 1933. Jest to postać kultowa, mimo że od śmierci autora minęły już dziesięciolecia, a opisane i narysowane przygody tytułowego bohatera nie przystają do współczesnej rzeczywistości. Ta powieść obrazkowa należy do kanonu polskiej literatury dziecięcej.

Fabuła książeczki sprowadza się do podróży bohatera po całym świecie w poszukiwaniu mitycznego Pacanowa, jedynego miejsca w świecie, gdzie jakoby podkuwają kozy. Przygody są oczywiście niezwykłe i absolutnie nieprawdopodobne, koziołek jest sympatyczny i łatwowierny, śmieszny, niezdarny i głupiutki.

Pani Patrycja przeczytała dzieciom I księgę przygód koziołka. Zadaniem uczniów w czasie czytania było zapamiętanie wszystkich zwierzątek, które spotykał główny bohater na swojej drodze. Uczniowie uważnie słuchali, bo starali się zapamiętać wszystkie. A należały do nich, między innymi: pies, jeż, niedźwiedź, wilk i inne.

Zabawne przygody koziołka z przeczytanej księgi były inspiracją do kolejnych zabaw w klasie. Podzieleni na trzy zespoły uczniowie rywalizowali w przypinaniu koziołkowi brakującego ogonka. Zadanie było o tyle trudne, że uczestnik w drużynie musiał to zadanie wykonać z zawiązanymi oczami. Podpowiedzi padały wprawdzie ze strony kolegów i koleżanek, ale trzeba było orientować się na kartce.

Kolejne zdanie wykonali uczniowie w zeszytach. Karta praca oczywiście tematycznie związana była z przygodami koziołka. A na zakończenie zajęć każdy uczestnik otrzymał imienny pamiątkowy dyplom wspólnego czytania, który mógł ozdobić na swój sposób.

Pani Patrycja bardzo poważnie i perfekcyjnie podeszła do wykonywanego zadania. Przygotowała pomoce do zajęć, przemyślała scenariusz i z lekkością poprowadziła lekcję. Wszystko okrasiła nagrodą- słodką niespodzianką.

Dziękuję pani Patrycji za wspólny czas-to była bardzo interesująca, zabawna i inspirująca lekcja.

GALERIA ZDJĘĆ

Krystyna Bujnowska

Dodatkowe informacje