Szanowni Państwo,

Aktualnie w Urzędzie Gminy w Reszlu trwają prace nad pozyskaniem środków finansowych z Unii Europejskiej na realizację projektu, którego celem będzie zwiększenie zakresu spraw urzędowych, które będzie można załatwić przez internet.

Uprzejmie prosimy o wypełnienie niniejszej ankiety, dzięki czemu planowany projekt będzie jak najbardziej zgodny z Państwa potrzebami i oczekiwaniami.

Dziękujemy.

Na Mariackiej Wieży - koncert muzyczny w Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu

08 stycznia 2018 r. uczniowie oddziałów przedszkolnych i klas I -IV Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu uczestniczyli w koncercie muzycznym przygotowanym przez Agencję Artystyczną MAT z Olsztyna.

Głównym celem spotkania było zapoznanie z budową i brzmieniem trąbki oraz poznanie tańców dworskich jak: gawot i menuet.

Na początku spotkania odbył się Festiwal Piosenki Dziecięcej, w którym wzięły udział uczennice: Lena Pawliszko z klasy III c oraz Paulina Wiśniewska z klasy IIId.

I miejsce zajęła Paulina Wiśniewska z klasy IIId.

Następnie prowadzący przeniósł publiczność na dwór królewski w Krakowie za czasów panowania króla Henryka. Podczas historycznej opowieści uczniowie poznali tańce dworskie tj: menuet i gawot oraz taniec ludowy krakowiak. Dzieci zapoznały się z budową i brzmieniem trąbki oraz wysłuchały hejnału granego z wieży Kościoła Mariackiego w Krakowie.

Na zakończenie odbył się Turniej Wiedzy o Muzyce, w którym uczestniczyli uczniowie klas czwartych: Sebastian Zadrożny, Daria Sobczuk i Julia Baranowska.

Pierwsze miejsce zajęła Julia Baranowska. Gratulujemy.

GALERIA ZDJĘĆ

Anna Łachmańska

Dodatkowe informacje