KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

CZYTAJ WIĘCEJ

„Tajemnice lasu” - wycieczka klas pierwszych

Czwartek 11.01.2018 roku był dla dwóch klas pierwszych I a i I c ze Szkoły Podstawowej nr w Reszlu dniem pełnym wrażeń. Dwie klasy pierwsze, wychowawczynie i chętni rodzice zaraz po dzwonku o godzinie ósmej wyjechały autokarem na wycieczkę do leśniczówki Grzybowo. Celem wizyty w lesie, było odwiedzenie ścieżki edukacyjno - przyrodniczej „Tajemnice lasu”.

Na miejscu pierwszoklasiści pod opieką leśnika wybrali się na spacer po lesie w poszukiwaniu informacji na temat życia zwierząt. Uczniowie mieli okazję podziwiać poszczególne gatunki drzew. Celem wycieczki była obserwacja naturalnego świata roślin i zwierząt w okresie zimowym. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Były do tego zadania świetnie przygotowane, bowiem każdy uczestnik wycieczki posiadał do obserwacji lupę oraz lornetkę. Do pomiaru drzew przydały się przywiezione z domów metrówki. Najstarszy 350- letni dąb obejmowało aż 8 uczniów, co po zmierzeniu centymetrem dało wynik 5,5 metra obwodu drzewa. Dzieci dokarmiły też leśne zwierzęta, ponieważ przywiozły przysmaki: marchew, ziemniaki, kapustę i jabłka.

Dodatkową atrakcją wycieczki okazała się wyprawa do tam bobrowych. Bobry począwszy od października intensywnie tną krzewy i drzewa, magazynując je na zimę. A wynik tego cięcia zaobserwowaliśmy na żywo.

Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Najmłodsi uczniowie spędzili miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.

Otaczająca przyroda i wspaniałe krajobrazy wzbudziły w uczniach zachwyt. Możliwość bezpośredniego kontaktu z nią dostarczyła im wielu wspaniałych przeżyć i wzbudziła ogromną radość. Zajęcia te uświadomiły im, że przyrodę należy kochać i szanować jak przyjaciela oraz to, że także one są za nią odpowiedzialne. Wyprawa zakończyła się ogniskiem, przy którym wszyscy piekli kiełbaski, wesoło śpiewali oraz zabawiali sportowo. Podsumowaniem wycieczki był quiz z pytaniami, dotyczącymi lekcji w terenie.

Składamy serdecznie podziękowanie panu Adamowi Macełko z Nadleśnictwa Mrągowo za umożliwienie odwiedzin w lesie, rodzicom za wspólny czas i pomoc w opiece nad dziećmi, a uczniom życzymy, by ta „Żywa lekcja przyrody” pozostawiła w ich główkach jak najwięcej wiadomości przyrodniczych.

Wychowawczynie klas pierwszych
Zdjęcia: Organizatorzy

GALERIA ZDJĘĆ

Dodatkowe informacje